Главная » Юридичні послуги » Передача прав на торгову марку, продаж ТМ Київ

Передача прав на торгову марку, продаж ТМ Київ

Передача прав на торгову марку регулюється Цивільним кодексом України, Законом України «Про охорону прав на знак для товарів і послуг», наказом Міністерства освіти і науки №576 «Про затвердження Інструкції про подання, розгляд, публікацію та внесення до реєстрів відомостей про передачу права власності на знак для товарів і послуг, а також видачу ліцензії на використання знака (міжнародного знака) для товарів і послуг ».

Продаж торгової марки здійснюється на підставі Закону України «Про охорону прав на знак для товарів і послуг». В цьому законі встановлені загальні принципи переходу прав на торговельну марку. Власник свідоцтва може передавати будь-якій особі право власності на торговельну марку повністю, або щодо частини зазначених у свідоцтві товарів і послуг на підставі договору. Передача права власності на торговельну марку не допускається, якщо вона може стати причиною введення в оману споживача щодо товару або послуг. З цього формується два принципу переходу прав на торговельну марку:

  • передача прав можлива шляхом укладення договору;
  • не допускається передача прав, якщо це буде причиною омани споживачів на рахунок товарів або послуг. Прикладом цього є обов’язкова вказівка на маркуванні товару нового власника торгової марки. Даная практика є однією з гарантій захисту прав споживачів.

Передача права власності на торговельну марку в основному здійснюється на підставі договору переходу прав власності. Однак існують способи отримати право на торговельну марку поза договірного порядку. Це може бути здійснено за допомогою правонаступництва або судового порядку.

Договірної спосіб передачі прав на торговельну марку є лінійним механізмом переходу прав від однієї особи до іншої. Лінійний механізм являє собою алгоритм дій суб’єктів по відношенню одноелементна переходу прав на торговому марку. Алгоритм включає в себе дії, які пов’язані з офертою, акцептом, реєстрацією прав на торгову марку.

Передача прав на торговельну марку в Києві за допомогою механізму договору ділиться на дві категорії:

  1. Перехід прав користування (ліцензійний договір, договір комерційної концесії);
  2. Передача права власності на торговельну марку (договір купівлі-продажу).

Особливість таких договорів полягає в тому, що вони підлягають реєстрації в Державній службі інтелектуальної власності в обов’язковому порядку.