Главная » Реєстрація / перереєстрація » Алгоритм зняття з обліку ФОП в податкових органах

Алгоритм зняття з обліку ФОП в податкових органах

Мрія кожного ФОПа «нажати на кнопку» та миттєво припинити підприємницьку діяльність.

Зняття з обліку фізичних осіб-підприємців (далі – ФОП) в податкових органах регулюється всього лише двома документами – Податковим кодексом України (далі – ПКУ) та Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 № 462) (далі – Порядок № 1588).

Проте не так вже все сумно як здається, варто тільки прийняти рішення про припинення дільності ФОП та робити потрібні дії.

Зняття з обліку ФОПів як платників податків у податкових органах здійснюється у такому порядку:

ДІЯ І. Після того, як ФОП подав заяву про припинення підприємницької діяльності державному реєстратору, інформація про припинення в електронному режимі поступає до податкового органу. Дата зняття з обліку ФОП в податковій відповідає даті отримання відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності. Податковий орган передає дані про зняття з обліку ФОП до Єдиного державного реєстру. 

ДІЯ ІІ. Фізична особа подає заяви в банківські установи про закриття рахунків та отримує довідки про закриття відповідних рахунків, куди перераховувалися кошти за підприємницьку діяльність.

ДІЯ ІІІ. Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у податкових органах як фізична особа – платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності. Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності та в установлені строки подати податковому органу:

декларацію за останній базовий податковий (звітний) період (впродовж 30 днів для тих, хто перебував на загальній системі оподаткування та впродовж 40 днів для тих, хто перебував на спрощеній системі оподаткування), в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності; та

у разі наявності повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією про закриття об’єкта оподаткування, протягом 10 робочих днів після його закриття.

ДІЯ ІV. Фізична особа подає звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску із зазначенням типу форми «ліквідаційна» протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності та сплачує єдиний внесок протягом 10 календарних днів за період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення. На цьому етапі виникає перевірка, яка проводяться у порядку, встановленому ПКУ. Строки проведення документальної позапланової перевірки щодо ФОП до 10 робочих днів. Обов’язково треба отримати результат перевірки, який оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Юристи компанії Факторія можуть представити ваші інтереси та допомогти пройти процедуру зняття з обліку в податкових органах