Ліцензія на будівництво є дозволом, виданим компетентними органами, який надає право фізичній чи юридичній особі займатися будівництвом певного обсягу та типу об’єктів. Цей документ є важливим елементом в будівельній галузі, оскільки встановлює правові умови та вимоги для проведення будівельних робіт.

Отримання ліцензії на будівництво часто передбачає дотримання ряду визначених законодавством умов, таких як наявність кваліфікованого персоналу, фінансова стійкість, відповідність технічним стандартам та інші критерії. Процес отримання ліцензії може включати подання заявки, паспортів професіональних здібностей, документів, що підтверджують фінансову справедливість, та інші обов’язкові елементи.

Ліцензія на будівництво надає власнику право виконувати будівельні роботи згідно з визначеними умовами та обмеженнями. Зазвичай, це також передбачає відповідальність за якість та безпеку виконаних робіт.

Зазначимо, що вимоги та процедури отримання ліцензії можуть різнитися в різних країнах та регіонах, і їх слід детально вивчати в контексті конкретного юрисдикційного середовища.

Отримання будівельної ліцензії в Києві і Україні

Ліцензія на будівельну діяльність під ключ – ми беремо на себе всі турботи.

Ліцензія на будівельну діяльність (ліцензія на будівельний роботи, ліцензія на будівництво, будівельна ліцензія) – державний документ, що дає право юридичній або фізичній особі на виконання будівельних роботи з урахуванням виконання ліцензійних критеріїв. Ліцензія на будівельну діяльність категорії складності IV-V надає право здійснювати будівельні роботи по всій території України.

На даний момент ліцензія видається безстроково, без необхідності продовження, як було раніше.

Замовивши послугу ліцензія на будівництво Ви отримуєте:

  • Оперативне виконання замовлення і цілодобову підтримку
  • Оформлення паперів незалежно від місця розташування по всій країні
  • Багаторічний досвід, який застосовуємо при оформленні паперів
ліцензія на будівництво

Де можна отримати ліцензію на будівельні роботи?

 

Організації, що мають намір отримати ліцензію на проведення будівельних робіт, створення копій документів, внесення корекцій або доповнень до переліку робіт, переоформлення чи анулювання такого дозволу, звертаються із запитаннями до Державної Архітектурно-Будівельної Інспекції України (ДАСІ), органу, що займається ліцензуванням.

Важливо відзначити, що засідання ліцензійної комісії ДАСІ проводяться двічі на місяць — у перший і третій п’ятниці кожного місяця.

Після успішного отримання ліцензії на будівництво, організації, які спеціалізуються на будівельних роботах, повинні отримати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки від Державної служби праці (Держпраця, охорона праці).

Звертаючись до наших експертів, ви отримаєте не лише необхідну інформацію та послуги, а й повноцінне обслуговування, що ґрунтується на ефективному та раціональному використанні часу. Наша команда працює на благо громадян, прагнучи покращити наш ресурс. Ми цінуємо як побажання, так і критику, і приділяємо їм однакову увагу.

Ліцензія на будівництво – список документів

  • копія виписка;
  • банківські реквізити;
  • договору на офіс, склад;
  • при наявності – дані по спецперсоналом
  • при наявності – дані по спецтехніці.

Даємо гарантію 100%. Вашу компанію зареєструють професіонали в своїй справі з багаторічним досвідом, а не студенти після ВНЗ. З нашої вини ще не було жодної відмови за 8 років роботи.

Допомога в укомплектуванні штату і технічної бази. Наприклад, ми допомагаємо підібрати необхідних працівників і устаткування для гарантованої будівельної ліцензії.

Без проблем і мороки. Професійний супровід на всіх етапах отримання будівельної ліцензії

Як ми працюємо:

  • Дзвінок. Прораховуємо варіанти набору видів будівельних робіт.
  • Підбір та пошук. Підбір потрібних фахівців і потрібної техніки.
  • Отримання ліцензії. Супроводжуємо і контролюємо готовність ліцензії.

Наслідки роботи без ліцензії у сфері будівництва

ліцензія на будівництво

Ліцензії дозволяють здійснювати певні види економічної діяльності. Схожно до інших видів ліцензій, будівельні ліцензії регулюються згідно з пунктом 7 статті 9 Закону № 222 від 2 березня 2015 року «Про ліцензування видів економічної діяльності» («Закон про ліцензування»). Ці ліцензії є обов’язковими і потрібні для реалізації будівництва об’єктів, що відповідають таким критеріям:

  • Клас помірного впливу — CC2;
  • Клас значного впливу — CC3.

Важливо також враховувати особливості Закону «Про регулювання градобудівної діяльності» від 17 лютого 2011 року № 3038 (далі — Закон № 3038). Для об’єктів, які класифікуються як незначного рівня ризику СС1, наявність ліцензії не потрібна. За здійснення діяльності без відповідної ліцензії накладаються адміністративні штрафи на посадових осіб, а також конфіскується дохід, отриманий в результаті господарської діяльності без ліцензії.

Розміри адміністративних штрафів згідно зі статтею 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення досить значні: від 17 000 до 34 000 гривень, і вони застосовуються до посадових осіб.

Крім зазначених заходів, Закон «Про відповідальність за порушення у сфері градобудівної діяльності» від 14 жовтня 1994 року № 208 та Порядок накладання штрафів за порушення у цій сфері, затверджений постановою Кабінету Міністрів від 6 квітня 1995 року № 244ґю, передбачають додаткові санкції.

Розміри цих штрафів наступні: за здійснення діяльності без ліцензії — 90 прожиткових мінімумів (в січні-червні 2021 року — 204 300 гривень); За виконання певних видів робіт без кваліфікаційного сертифіката — 10 прожиткових мінімумів (в січні-червні 2021 року — 22 700 гривень). Ліцензії видаються на необмежений термін (докладніше можна ознайомитися зі списком ліцензіатів).

Ліцензія на будівництво СС2

Клас СС2 зазвичай включає в себе будівлі і споруди, які не підпадають під клас СС3:

  • Основні об’єкти металургійної, важкої, нафтохімічної, суднобудівної та оборонної промисловості (наприклад, доменні печі, плоскі печі, складальні споруди, високі димові труби).
  • Свердловини та машинні відділення гірничодобувного обладнання.
  • Електростанції з потужністю менше 1 млн кВт, розподільчі системи великих високовольтних мереж електропередач (включаючи опори ліній електропередач та розподільчі пристрої).
  • Резервуари для зберігання нафти та нафтопродуктів.
  • Важливі інфраструктурні об’єкти: дороги, мости, тунелі, злітно-посадкові смуги, залізничні станції, аеропорти, вертодроми.
  • Великі трубопроводи.
  • Підприємства громадського харчування, розважальні заклади, об’єкти торгівлі, медичні установи.
  • Важливі складські споруди для населення та військові будівлі.
  • Здійснення будівництва об’єктів низької висоти до 100 метрів: житлові, громадські, багатофункціональні.

Вартість ліцензії на будівництво в Україні

Вартість послуги на отримання будівельної ліцензії залежить від складності, а також кількості видів робіт згідно із затвердженим Переліком № 256 від 30.03.2016 року.

Додатково оплачується держмито.

Термін оформлення будівельної ліцензії в Києві – від 7 робочих днів з моменту подачі документів.

Найкраща ціна від 550 $

Терміни отримання ліцензії від 7 робочих днів