Бухгалтерський облік у оптовій торгівлі

Специфіка оптової торгівлі пов’язана з контролем договорів і поверненням накладних, що підтверджують факти поставки і реалізації товарів. Потрібно враховувати і ряд інших аспектів, властивих тільки цієї галузі.

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК У ОПТОВІЙ ТОРГІВЛІПри організації обліку товарів в оптовій торгівлі, важливо правильно вибрати бухгалтерську програму: відвантаження товарів може відбуватися частинами, і в цьому випадку доведеться вести облік по партіях. Коли система бухобліку в оптовій торгівлі налагоджена, в 1С-Бухгалтерія формуються регістри управлінського обліку, які дозволяють власнику контролювати:

  • прибутковість в розрізі партії товару, номенклатури, контрагента;
  • наявність прострочених заборгованостей за договорами;
  • наявність мінімальних складських запасів.

В оптовій торгівлі часто присутня зовнішньоекономічна діяльність. З точки зору бухоблік в оптовій торгівлі це зажадає:

  • контролю валютних договорів;
  • контролю обов’язкового продажу валюти;
  • обліку курсових різниць.

Ще один важливий момент – вибір системи оподаткування. Специфіка оптової торгівлі пов’язана з тим, що в багатьох випадках товар реалізується компаніям, для яких важливий вхідний ПДВ. Зазвичай фірми, які займаються оптовою торгівлею, вибирають між загальною системою оподаткування і спрощеною системою оподаткування з ПДВ або без ПДВ.

Компанія Факторія Київ надасть бухгалтерські послуги підприємствам оптової торгівлі, включаючи:

– оптова торгівля овочами та фруктами;

– оптова торгівля запчастинами;

– оптова торгівля обладнанням;

– оптова торгівля продуктами харчування тощо

Наші клієнти Про нас
Игорь Иванович
ООО Голден Солюшен
Раніше вже працювали з компанією Факторія Київ, але це були разові юридичні послуги. Але після того як пішов головний бухгалтер, ми відразу вирішили звернутися на аутсорсинг. І не прогадали! Полегшили собі життя в рази. До того ж професіоналізм у них на першому місці.
Анна Коваленко
Комерційний директор
Була складна ситуація з другим співзасновником. Юристи Факторія Київ допомогли вирішити питання вигідно для обох сторін конфлікту. Величезне спасибі!
ЛАРИСА МОСКАЛЬЧУК
Салон красоты
Звернулися до фахівців Факторія Київ для закриття року по ФОПу. Все підготували швидко, показали де ми допустили помилки з книгою доходів. Спасибі! рекомендую
ИЛОНА ВАЩУК
Дизайнер
Рішення про реєстрацію ТОВ самостійно привела нас спочатку на сайт юристів, але в підсумку прийшли до висновку що потрібен буде нам в подальшому і грамотний бухгалтер, тому по акції знайшли для себе хороших партнерів
ТИМОФЕЙ МАТВИЕНКО
Главный партнер
Не склалися стосунки з іншої бухгалтерської фірмою через непрофесіоналізм, і вирішили взяти штатного бухгалтера. У підсумку через кризу довелося відмовитися і від цієї ідеї, тому що потрібен був досвідчений чоловік, який знайомий з виробництвом і зовнішньоекономічною діяльністю. Фахівців Факторії Київ порадив знайомий. Чи задоволені співпрацею вже більше року працюємо разом.
ТАТЬЯНА
Дизайнер
Вирішила піти з роботи і працювати на себе. Допомогли швидко все оформити і закрити старий ФОП. Проконсультували по податках безкоштовно, а головне якісно і детально все розповіли. Спасибі!
АНДРЕЙ
КПВ Строй
Закінчилася стара ліцензія, а потрібна була терміново будівельна компанія. Підібрали нову будівельну фірму з потрібними переліком будівельних робіт. Спасибі!
ОЛЕГ ЯКИМЕНКО
Ком Строй
Швидко допомоглі отріматі ліцензію. Рекомендую!