Ведення бухгалтерського обліку для IT-підприємств.

ВЕДЕННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ДЛЯ IT-ПІДПРИЄМСТВ.


Ринок iT-послуг є одним з найбільш швидко зростаючих в Україні. У цій сфері відкриваються нові компанії і реєструються індивідуальні підприємці. І кожен раз при відкритті нового бізнесу постають два важливих питання: як вибрати систему оподаткування і кому довірити бухгалтерський облік.


Одине з ключових питань при відкритті компанії це вибір системи оподаткування, при прийнятті такого рішення потрібно орієнтуватися на наступні критерії:

  • Передбачувана сума річного обороту;
  • Плани по залученню найманих працівників (чи може фоп наймати працівників);
  • Намір працювати на експорт.

ВЕДЕННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ДЛЯ IT-ПІДПРИЄМСТВ.Питання про організацію бухгалтерського обліку не менш важливий, ніж вибір системи оподаткування. Існують два варіанти: найняти штатного фахівця або укласти договір з компанією, яка займається аутсорсингом бухгалтерських послуг. Найважливіший критерій, на який слід орієнтуватися: досвід роботи фахівця в сфереiT. Справа в тому, що специфіка діяльності iT-компаній має певні нюанси в організації бухгалтерського та податкового обліку. Одним з таких нюансів, є бухгалтерський облік електронних грошей, з яким, на жаль, до сих пір навчені далеко не всі українські бухгалтера. Ще одна особливість роботи iT-компаній – наявність зовнішньоекономічної діяльністі підприємства. Тут необхідно враховувати курсові різниці, мати справу з нестандартними договорами, проводити операції з компаніями, зареєстрованими в офшорних зонах і так далі. Для зовнішньоекономічної діяльності підприємства, вимагає нестандартні бухгалтерські рішення, які при цьому повністю відповідають законодавству. Тому для роботи з зовнішньоекономічними угодами необхідний бухгалтер з дійсно високим рівнем кваліфікації. Спеціальні знання також потрібні при оформленні складних схем оптимізації трудових відносин, які досить часто використовуються українськими iT-компаніями. До таких схем можна віднести:


Укладання договорів з програмістами, являю індівідуальними  підприємцями;
Укладання договорів на часткове виконання робіт з компаніями-нерезидентами, розміщеними в офшорних зонах;
Укладання договорів підряду з фізичними особами-нерезидентами.


Грамотний вибір схем оптимізації трудових відносин і правильне їх оформлення може стати запорукою фінансового благополуччя компанії. Особливо якщо врахувати, що останнім часом українське законодавство в цій сфері було значно посилено. Компанія Факторія Київ бажає вам успіхів і готова допомогти в будь-яких нестандартних ситуаціях!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *