Главная » Ліцензування » Дозвіл на будівництво в Україні

Дозвіл на будівництво в Україні

Дозвіл на будівництво – це спеціальний документ, на підставі якого громадянин або організація отримує право на зведення об’єкта і проведення деяких суміжних робіт. Оформлення проводиться лише в деяких випадках, відповідно до чинного законодавства України.

Компанія “Факторія” надає широкий перелік правових послуг, в тому числі при оформленні подібної документації. Ми допоможемо на будь-якій стадії роботи: від консультування до повного супроводу і отримання документа на руки.

Оформлення дозволу на будівництво в Україні

Чинне законодавство встановлює, що оформлення даного документа є обов’язковою умовою. Однак обмеження виставляється в тому випадку, якщо об’єкт, який планується звести, відноситься до 4-ї або 5-ї категорії складності. Наприклад, зводиться висотний будинок або комерційною будовою.

Особі, яка планує звести будівлю, доведеться оформити дозвіл на початок будівельних робіт в порядку, визначеному правовими актами України. Необхідно буде отримати пакет документації, провести експертні роботи і звернутися до відповідного органу (в даному випадку в ДАБІ).

Які будуть потрібні папери

Отримати дозвіл на будівництво можливо, лише зібравши повний пакет необхідних документів. У нього входять:

  • документи, що вказують на право власності на ділянку;
  • проектна документація на будівлю, яке планується звести;
  • копія ліцензії, так як об’єкти 4-й і 5-ї категорії можна зводити тільки при її наявності;
  • копії документів, що вказують на призначення відповідальних осіб.

Папери для оформлення дозволу на будівництво подаються у вигляді додатків до заяви (обов’язково складається за зразком, який можна отримати в ДАБІ). Термін розгляду становить до 10 днів. 

Як уникнути відмови

На практиці відмова у видачі дозволу цілком можливий. Він видається в ті ж терміни, тобто до 10 днів, і повинен містити причину.

До найпоширенішим причинам відмови відносять:

  • відсутність будь-якого з необхідних документів;
  • інформація, зазначена в заяві або документації, не відповідає дійсності;
  • папери не відповідають законним вимогам.

Після отримання відмови можна зробити двома способами: оскаржити його або усунути порушення і звернутися ще раз.

Звернувшись до нас за допомогою, можна забезпечити максимальну ефективність при отриманні дозволу на будівництво. Ми забезпечимо супровід від початку до кінцевого результату, допоможемо усунути всі проблеми, зібрати необхідні документи і відомості. Компанія “Факторія” давно працює в цьому напрямку, тому наші співробітники знайомі з необхідними тонкощами і особливостями роботи.