Ініціативний аудит
Ініціативний аудит юридичної особи
Аудиторські послуги Факторія Київ Ініціатівний аудит – це аудит за спеціальним завданням, узгодженим з Клієнтом. Спрямований на перевірку визначених Клієнтом питань, безпосередньо пов’язаних з фінансово-господарською діяльністю підприємства, а також на перевірку дотримання певних процедур, норм і правил.
Ініціативна аудиторська перевірка проводитися для виявлення недоліків ведення бухгалтерського обліку, складання звітності та оподаткування, для проведення аналізу фінансового стану організації і для розробки рекомендацій щодо підвищення ефективності діяльності підприємства.
Ініціативний аудит необхідний у таких випадках:
- пряма вказівка на проведення аудиту в установчих документах;
- зміна керівництва;
- зміна бухгалтера або ключових фігур в бухгалтерії;
- істотні зміни в законодавстві;
- невпевненість бухгалтера в правильності ведення бухгалтерського обліку і податкових розрахунків;
- отримання кредиту;
- бажання власників упевнитися в правильності ведення бухгалтерського, фінансового обліку;
- оцінка рентабельності вкладень.
Несвоєчасне звернення до аудитора призводить до великих фінансових витрат і вимагає проведення форс-мажорних заходів, що в підсумку обертається незапланованими збитками для підприємства. Своєчасно проведений ініціативний аудит дозволяє уникнути цих збитків, як у справжньому, так і в майбутньому.
При укладанні договору на здійснення ініціативного аудиту складається додаткова аудиторський завдання, яке є невід’ємною частиною договору на надання послуг і може передбачати:
- детальне опрацювання правильності розрахунків з бюджетом;
- перевірку окремих статей фінансово-бухгалтерської звітності;
- здійснення ревізії майна і зобов’язань;
- експертизу господарських договорів, трудових договорів;
- експертизу стану дебіторської і кредиторської заборгованості, а також інші пункти завдання за погодженням із замовником.
Результати ініціативної аудиторської перевірки оформляються у вигляді письмового звіту, що надається аудиторською організацією на адресу Замовника.
Звіт складається відповідно до діючих правил аудиторської діяльності та методиками, розробленими компанією Факторія Київ.
Звіт є конфіденційним документом, призначеним для використання тільки виконавчим органом організації-замовника.