Главная » Ліцензування » Клас наслідків і категорії складності об’єкта

Клас наслідків і категорії складності об’єкта

Клас наслідків і категорії складності об’єкта Київ Україна


Ще до недавнього часу ключовим моментом, який застосовувався в сфері будівельної діяльності, є складність об’єкта, а точніше її складність. Законодавчий орган встановлював п’ять категорій. Категорія була основним моментом і стикалася з кожним етапом будівництва, Починаючи отриманням ліцензії на здійснення будівельних робіт, розробки проекту, закінчуючи тим, що оформляється ліцензія на будівництво, вводять об’єкт нерухомості в експлуатацію і так далі.
Таке формулювання, як клас наслідків, також існувала і раніше, проте вона не була юридично обов’язковою, як категорія. 

категория сложности строительства
Що значить клас наслідків?
Найбільш значущим документом в даній сфері є законопроект про містобудівну діяльність. Саме завдяки йому встановлюється, що клас наслідків всіх споруд, є характеристикою рівня можливих небезпечних ситуацій для життя або здоров’я людей, які на постійній основі або ж час від часу знаходяться на об’єкті або поруч з ним. Також враховується можливість отримання матеріальних збитків або втрат в соціальній сфері, які можуть бути пов’язані з припиненням використання або з втратою цілісності об’єкта нерухомості.
Отже, згідно із законодавством, на клас наслідків можуть вплинути подібні свідчення:

  • Наскільки споруда небезпечна для оточуючих;
  • Чи можливо отримати матеріальну шкоду;
  • Чи є ймовірність соціального збитку.


Якщо подивитися глибше, то можна помітити, що законодавство трохи розширило всі критерії, також виконало більш конкретну деталізацію. Основним законодавчим моментом, який визначає можливість присвоєння того чи іншого класу для об’єкта, служить національний стандарт ДСТУ. Однак не тільки такий стандарт може визначати клас наслідків, адже згідно із законодавством ГСНи можуть встановлюватися додаткові стандарти і зобов’язання.
Які стандарти і зобов’язання можуть встановлюватися в якості додаткових?
Законодавчий проект про будівельній сфері встановлює, що крім тих характеристик, які вказані в таблиці, існують і деякі обмеження. Таким чином, до найпростішого класу не можуть відносити такі об’єкти, як:
Ті, які будуються в області, яка відноситься до охоронної через приналежність до національного або місцевого спадщини;
З 2018 року набув чинності закон, який вимагає проводити аналіз, який вплив на навколишнє середовище може викликати будівництво.
Список об’єктів затверджений статтею номер 3, який відноситься до закону про оцінку впливу. Найголовнішим вимогою стала необхідність скликання громадських слухань, на яких потрібно розглядати можливість будівництва об’єкта.


До високого класу наслідків відносяться такі об’єкти, як:
Будинки, які мають найвищу небезпекою;
Сховища, які використовуються для зберігання предметів цивільної оборони. При цьому не враховується місце, де розташовується об’єкт, його місткість і клас захисту.


Як правильно розрахувати виділені характеристики?


Чи існує небезпека для життя людей
При виконанні підрахунку кількості осіб, яким потенційно може загрожувати небезпека для життя чи здоров’я, вважають тих людей, які постійно перебувають на об’єкті будівництва більш восьми годин щодня, не менше ніж півтори сотні днів в році. В середньому виходить сума годин, яка дорівнює 1200 на рік. Ті люди, які час від часу існують на об’єкті будівництва, проводять на ньому не більше восьми годин щодня. В середньому сума становить від 450 до 1200 годин протягом року.
Небезпека для людей, які знаходяться на об’єкті полягає в тому, що може існувати порушення однієї з норм або умов для життєдіяльності людей більш ніж на три доби. Для тих об’єктів, які відносяться до житлового фонду, можлива небезпека визначається такими поняттями:
У житловому будинку кількість осіб, які в постійному режимі знаходяться на об’єкті нерухомості, має визначатися так – не менше як 21 квадратний метр загальної площі на того, хто володіє житлом, і також додатково по десять з половиною квадратних метрів на всіх членів його сім’ї;
У будинку, який належить до житлового фонду, який відноситься до соціального призначення, існує таке правило – кількість людей, які можуть постійно знаходиться в об’єкті, розраховується по 22 квадратним метрам на сім’ю, яка складається з двох людей, а також додатково 9,3 кв м на кожного додаткового члена сім’ї.

Чи становить будова небезпеку матеріальних збитків
При розрахунку даного параметра обов’язково враховується розмір мінімальної заробітної плати в нашій країні. Для того щоб підрахувати можливі збитки матеріального характеру або втрат соціального рівня в тому випадку, якщо припинено експлуатацію об’єкта або втрачена його цілісність, проектувальник повинен визначити найбільш імовірні прогнози аварії. Наприклад, може виникнути варіант пошкодження, руйнування будинку та інші варіанти розвитку подій.
Ймовірні збитки, які можуть виникнути, розраховуються виходячи з можливого варіанту аварійної ситуації, яка може виникнути на об’єкті будівництва. Наприклад, в разі поділу об’єкта на окремі ділянки.
Ймовірні збитки, які можуть спричинити за собою руйнування або пошкодження деяких фондів, необхідно розраховувати виходячи з втрати їх остаточної вартості, тобто тієї вартості, яка називається балансовою при обліку амортизації.


Об’єкти особливого значення культурної спадщини
До тих об’єктів, які прийнято вважати національним або місцевим надбанням, є ті, які внесені до Державного реєстру пам’яток нашої країни, а також входять до переліку об’єктів, які носять культурне значення. 


Хто саме здатний визначити клас наслідків?
Будь-який об’єкт нерухомості повинен мати певний клас наслідків. Вибір певного класу наслідків здійснюється проектною організацією, за згодою із замовником будівництва. Після проведення експертизи проекту, перевіряється правильність при визначенні класу. При огляді об’єктів, які відносяться до самовільного будівництва, клас визначає безпосередньо ДАБК. При цьому важливо розуміти, що в тому випадку, якщо клас був визначений неправильно, це стане підставою для того щоб визнати будова самовільним і анулювати його ліцензію на будівництво.

 

Порядок і терміни, за які можна отримати Будівельну ліцензію СС2
Раніше для того, щоб отримати ліцензію на проведення будівництва, необхідно було отримати висновок від експертів, які працюють в Укрбудпроект. На сьогоднішній день така вимога скасували. Крім того, на сьогоднішній день немає можливості звернутися до Держархбудінспекції для того, щоб територіальний орган видав ліцензію.
Сьогодні єдиною структурою, яка може видавати подібні документи, є Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ). В даному органі існує спеціальна ліцензійна комісія, яка і проводить оцінку ліцензіатів. Всі ліцензії, які видаються даною структурою, офіційно діють по території всієї країни.
Також варто звернути вашу увагу на те, що існує велика кількість шансів, що призначення перевірки ліцензіата буде здійснюватися вже після того, як ліцензія буде оформлена. З цієї причини дуже важливо спочатку вибрати свого юриста максимально правильно.

Термін оформлення будівельної ліцензії СС2 в Києві – від 22 робочих днів.

Для отримання детальної консультації з отримання будівельної ліцензії (ліцензії на будівництво) СС2 від провідних фахівців у цій галузі ви можете звернутися до нас за телефонами вказаними в контактах.

Замовте послугу Ліцензія на будівельну діяльність СС2 зараз –

Телефонуйте