Главная » Без рубрики » Легалізація документів

Легалізація документів

Легализация документов

Легалізація документів означає вчинення дій, спрямованих на надання документу (або документам) юридичної сили та підтвердження автентичності підпису та печатки на таких документах, які були видані на території України. Ця процедура зазвичай необхідна при представленні документів до органів інших країн.

В першу чергу, піддають легалізації освітні документи (дипломи, атестати, виписки, сертифікати і т.д.), свідоцтва про шлюб та народження, довідки про відсутність судимості, страхові поліси, свідоцтва про право власності та реєстрації форм власності, сертифікати товарного знака та інші документи.

Щодо країн, для яких потрібна легалізація документів:

Країни, які не підписали Гаазьку конвенцію від 5 жовтня 1961 року (яка скасовує вимогу легалізації офіційних документів), вимагають проходження легалізації документів. Для країн, що підписали конвенцію, застосовується процедура апостилю.

Етапи легалізації документів

 Етапи легалізації документів можуть варіюватися в залежності від конкретних вимог країн або міжнародних угод. Однак загальний порядок легалізації виглядає наступним чином:

1. Апостиль або І ступінь легалізації:
– Апостиль: Якщо країна, до якої призначений документ, є учасницею Гаазької конвенції 1961 року про апостиль, то документ може бути підданий процедурі апостильної легалізації. Для цього його слід звертатися до відповідного органу апостилів у країні походження документа.

– Легалізація I ступеня: У випадку, якщо країна не є учасницею Гаазької конвенції, документ підлягає легалізації на національному рівні. Це включає отримання підпису та печатки відповідального органу, які підтверджують автентичність документа.

2. Легалізація II ступеня:
– Якщо документ, після проходження першого етапу легалізації, подається до країни, яка не визнає апостилю або I ступінь легалізації, необхідно пройти другий етап. Це включає відправлення документа для легалізації до консульського представництва чи консульства країни, до якої документ подається.

3. Переклад:
– У багатьох випадках може бути потрібно здійснити переклад документа на мову країни, де він буде використовуватися. Переклад повинен бути виконаний кваліфікованим перекладачем та також може потребувати легалізації або апостилізації.

4. Додаткові етапи:
– В деяких випадках можуть існувати додаткові етапи легалізації, зокрема, якщо документи пов’язані із справами, які стосуються важливих сфер, таких як освіта, сімейний стан, права власності тощо.

Важливо враховувати, що етапи легалізації можуть відрізнятися в кожній конкретній ситуації, і рекомендується отримання консультації відповідних дипломатичних представництв або правозахисних служб.

Документи, необхідні для легалізації документів

Для легалізації документів може знадобитися ряд різних документів та матеріалів, зокрема:

1. Оригінал документа:
– Оригінальний документ, який підлягає легалізації.

2. Переклад:
– У випадках, коли оригінальний документ виготовлений не на мові країни, де він подається, може бути необхідно здійснити офіційний переклад документа. Переклад повинен бути виконаний кваліфікованим перекладачем.

3. Копія паспорта або іншого ідентифікаційного документа:
– Копія паспорта або іншого документа, який підтверджує особову ідентифікацію особи, яка подає документи на легалізацію.

4. Довідка з роботи:
– В окремих випадках може бути потрібна довідка з роботи або службова книжка, особливо якщо документ пов’язаний із зайнятістю чи професійною діяльністю.

5. Витяг із реєстру актів цивільного стану:
– Документи, які підтверджують стан особи, такі як витяг із реєстру актів цивільного стану (для свідоцтв про народження, шлюб, розірвання шлюбу тощо).

6. Додаткові документи:
– Залежно від конкретного типу документа та вимог країни, може знадобитися інша додаткова документація. Наприклад, для легалізації освітніх документів часто потрібні академічні транскрипти, додаткові свідоцтва тощо.

7. Заява або декларація:
– Заява або декларація від особи, яка подає документи на легалізацію, із зазначенням мети легалізації.

8. Платіжні документи:
– Квитанції або інші платіжні документи, які підтверджують сплату вартості легалізації.

9. Додаткові документи за вимогою конкретної країни:
– Деякі країни можуть визначати власні специфічні вимоги, які можуть залежати від типу документа чи його призначення.

Легалізація документів: ціна

  1. Апостиль:

    • Ціни на апостиль можуть починатися від 500 гривень та залежать від типу документа і швидкості виконання.
  2. Легалізація в консульстві чи послу:

    • Вартість легалізації через консульство чи послу також може значно коливатися. Вона зазвичай включає консульський збір та може починатися від 1000 гривень.
  3. Наші послуги

    • Вартість може становити від 1000 до 5000 гривень або більше, в залежності від обраних послуг та термінів.
  4. Інші витрати:

    • Додатково до вартості легалізації, слід врахувати можливі витрати на переклад документа, консульські збори, послуги кур’єра та інші адміністративні витрати.
Звичайно якщо, легалізація необхідна для країни, яка не входить в список-учасниць Гаазької конвенції потрібно легалізація документів за допомогою консульства. Відповідно, легалізація необхідна через консульство для таких країн: Чилі, Ірак, Канада, Єгипет, Шрі-Ланка, Китай (крім Гонконгу і Макао), Коста-Ріка, Катар, ОАЕ, Кувейт, Уругвай, ОАЕ, Палестини, Саудівська Аравія, Палестина , Лівія.

Документи, які не підлягають легалізації:

  • паспорт громадянина України;
  • військове посвідчення;
  • водійські права;
  • особисті характеристики з фотографією;
  • трудова книжка;
  • пенсійне посвідчення;
  • документи – пов’язані з віросповіданням і станом;
  • крім того, інші можливі документи що засвідчують особу.

Вартість і терміни процедури легалізації документів: термін 4 робочих дня – 800,00 грн. термін 8 робочих днів – 650,00 грн.