Главная » Ліквідація » Ліквідація компанії під час карантинних заходів

Ліквідація компанії під час карантинних заходів

Ликвидация пердприятий
А Ви знали, що для того що б правильно ліквідувати товариство з обмеженою відповідальністю необхідно відстежувати зміни в чинному законодавстві, що допоможе Вам у подальшому уникнути проблем з боку контролюючих органів, контрагентів, а також найманого персоналу.

Ліквідація компанії є формою припинення діяльності компанії.

Необхідно відзначити, що згідно з нормами Господарського кодексу України, а також нормам ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняє своє існування шляхом ліквідації або реорганізації.

На підставі викладеного можна зробити висновок, що шлях повного припинення діяльності фірми, передбачає повну ліквідацію підприємства без правонаступництва, і не передбачає перехід прав та обов’язків особи, яка ліквідується до інших суб’єктів господарювання.

Чи можна приймати рішення про ліквідацію під час карантинних заходів прийнятих у зв’язку з поширенням COVID-19 запитаєте Ви?


Так, можна, але пам’ятайте, якщо Ви прийняли рішення про припинення діяльності, необхідно вирішити питання з найманою працею.

В даному контексті необхідно чітко дотримуватися норм трудового права України.

Зверніть увагу, згідно узагальнень судової практики у цивільних справах в області застосування трудового законодавства, в разі якщо працівник був звільнений в зв’язку з ліквідацією підприємства, але на підприємстві відбулася реорганізація, злиття то роботодавця при зверненні працівника до суду зобов’язують виплатити компенсацію за час вимушеного прогулу, а в деяких випадках навіть відновлюють працівника на посаді.

Тому, якщо все-таки ви вирішили звільнити співробітників у зв’язку з ліквідацією, то дуже важливо дотримати процедуру звільнення, повідомити не менше ніж за три місяці до ліквідації профспілкову організацію, узгодити план дій з профспілковим комітетом, призначити ліквідаційну комісію, видати відповідні накази, призначити відповідальних за персональне ознайомлення з наказами про звільнення, повідомити трудовий колектив не менш ніж за два місяці про передбачувану дату ліквідації, а так само зробити всі необхідні заходи для пошуку і забезпечення роботи для співробітників, які не можуть за законом бути звільнені без надання іншого робочого місця.

Пам’ятайте, що в разі звільнення працівника, роботодавець зобов’язаний у день звільнення видати працівникові трудову книжку і провести з ним остаточний розрахунок.

В нашій ліквідаційної практики траплялися випадки, коли до нас зверталися за допомогою клієнти, які легковажно ставилися до процедури ліквідації і доручали її некомпетентним в даній області фахівцям, в результаті чого у директора та учасників були проблеми як з працівниками, які зверталися за захистом своїх прав в суди так і з контролюючими організаціями, так як власник вважав що заплатив на день звільнення всі належні податки, а за рішенням суду працівник був відновлений в трудових права і була стягнута грошова компенсація.

Ще один дуже поширений випадок, коли учасник товариства вмирає, директор звільняє співробітників, але не має можливості звільнитися сам, так як є виконавчим органом підприємства і призначається на посаду і звільняється з посади за рішенням засновників товариства з обмеженою відповідальністю. В даному питанні так само є позитивна практика, і разі відсутності спадкоємців у засновника, за позовною заявою директора, суд визнає директора звільненим за власним бажанням. Але в даній категорії справ так само є свої тонкощі, в рішенні яких краще звернутися до грамотного фахівця.

У разі якщо у Вас виникнуть питання щодо припинення діяльності ТОВ, легальних методів звільнення співробітників, фахівці компанії FAKTORIA, що мають багаторічний позитивний досвід з ліквідації підприємств підберуть Вам шляхи вирішення ситуації, що склалася.
ВАЖЛИВО: Заборонено звільняти працівника в період його непрацездатності, а також у разі перебування його у відпустці, крім випадків, передбачених чинним законодавством.

А Ви знали, що для того що б правильно ліквідувати товариство з обмеженою відповідальністю необхідно відстежувати зміни в чинному законодавстві, що допоможе Вам у подальшому уникнути проблем з боку контролюючих органів, контрагентів, а також найманого персоналу.