Главная » Без рубрики » Ліквідаційний звіт для ФОП у 2023 році

Ліквідаційний звіт для ФОП у 2023 році

Припинення діяльності приватного підприємця не закінчується поданням заяви до податкових органів, адже це не просте звільнення з роботи. Для повного закриття підприємцю своєї діяльності, відповідно до закону, необхідно надати повний звіт у тому, що закриті всі борги перед державою – ліквідаційний звіт.

Ліквідаційний звіт – це звітний бухгалтерський документ протягом року, який подається підприємцем під час завершення комерційної діяльності підприємства, або за порушення провадження про припинення діяльності. Іншими словами, це звіт про стан підприємства, його активів, зобов’язань та власний баланс на момент припинення діяльності.

Ліквідаційна звітність називається ліквідаційною не тому, що статус підприємця з її поданням вже змінився, а тому, що вона подається раніше за закінчення звітного періоду. Наприклад, звітний період підприємця 2-ї групи – рік. У червні ухвалено рішення про закриття ФОП, чекати ще шість місяців до закінчення року не потрібно. Можна подати декларацію раніше строку, але декларація вважатиметься як за рік. Оскільки вона буде вже остання для ФОП, вона буде ще й ліквідаційна, про що ставиться позначка. Якщо підприємець вирішив доопрацювати до кінця року, але, припустимо, з січня вже закритися, то він подає звичайну річну декларацію, на якій відмітка не ставиться, але все одно вона буде останньою.

При закритті ФОП необхідні такі звіти:

Який ліквідаційний звіт для ФОП подавати і з якою інформацією залежить від групи оподаткування, на якій знаходиться підприємець. А також від того, чи були на підприємстві задіяні наймані співробітники.

Платнику єдиного податку необхідно подати:

  • декларацію платника єдиного податку – ФОП. Ця форма однакова всім груп, стій лише різницею, що заповнюється кожної групи свій розділ. З 2021 року наказом Міністерства фінансів № 578 від 19.06.2015 змінено форму податкової декларації. В оновленій формі включено спеціальний додаток для звітності щодо ЄСВ. Це стосується підприємців на всіх групах оподаткування та подається замість звіту щодо ЄСВ (Форми Д5).
  • звіт про суми доходу та про суми сплаченого єдиного соціального внеску.

ФОП на загальній системі оподаткування:

  • декларацію податкову про доходи та майно;
  • звіт про доходи та про сплачений єдиний соціальний збір.
  • Потрібно також надати звіт ЄСВ окремо щодо співробітників, звіт про суми нарахованого доходу фізичним особам та суми податків, які були сплачені (форма 1ДФ).

Терміни здачі ліквідаційної звітності ФОП 2023

Конкретних дат для ліквідаційного звіту ФОП 2023 року чітко не визначено. Вони є для звіту ЄСВ та декларації про доходи. Податкова декларація та звіт щодо ЄСВ подаються до податкової протягом тридцяти днів після закриття ФОП.

Для ФОП на єдиному податку – термін подання податкової декларації не встановлено, крім звичайних граничних термінів подання звітності. При закритті ФОП зручно здати її разом із ЄСВ.

І підбиваючи підсумок, наведемо приклад. Заява до ЦНАП подана 27 липня, отже ліквідаційну звітність потрібно подати не пізніше 26 серпня. ФОП на єдиній системі без найманих працівників здає звіт щодо ЄСВ та декларацію. Якщо ФОП на єдиному податку – звіт ЄСВ та декларацію з єдиного податку.

Ліквідаційний звіт ФОП: способи подання декларації

Ліквідаційну звітність для ФОП 2023 року можна подати до ДПІ трьома способами.

  • Особисто підприємцем або уповноваженою ним особою, за наявності довіреності, яка може бути за погодженням з перевіряючими, може бути надана в електронному вигляді через узгоджені канали, або на паперовому носії.
  • Поштою з повідомленням про отримання та переліком доданих документів.
  • Через кошти електронного зв’язку в електронному вигляді, згідно із Законом України №851-IV від 22.05.20003 та Законом № №2155-VIII від 05.10.2017.

Наказом Міністерства фінансового № 124 від 26.04.2022 затверджено форму податкової декларації, яка подається разом із ліквідаційною звітністю. Її можна знайти на порталі ДПС у рубриці Електронна звітність або за ідентифікатором F01032203.

Для того, щоб подати електронну версію документів, у вас повинен бути активний електронний підпис і подано заяву з проханням приєднатися до договору про документообіг. У цьому випадку можна надати звіт щодо ЄСВ, заповнивши форму на сайті ДПС України у своєму електронному кабінеті. Решта звітів потрібно буде передати на паперовому носії та в електронному, але у встановлений термін. Паперові звіти також можна передати поштою рекомендованим листом.

Перед поданням звіту необхідно враховувати особливості у оподаткуванні. Нарахування податків відбудеться у день надання звітності. Тому потрібно спочатку сплатити податки, а вже наступного дня подавати звіти. Інакше у день подання звітів виникне податковий борг, за який можуть нарахувати штраф та пеню.

Штраф за неподання ліквідаційного звіту ФОП

Штраф за неподання ліквідаційного звіту ФОП

За порушення термінів подання ліквідаційної звітності для ФОП застосовуються штрафні санкції. За порушення строків подання ліквідаційного звіту підприємця можуть оштрафувати на 170 грн. Несвоєчасне подання звіту щодо ЄСВ тягне за собою штраф від 510 до 680 гривень.