Главная » Ліцензування » Отримати будівельну ліцензію в Україні

Отримати будівельну ліцензію в Україні

Як отримати будівельну ліцензію в Україні

Ліцензією на проведення будівельних робіт є такий документ, який видається відповідною структурою (ДАБІ). Він дає повноваження на виконання необхідних робіт, які потрібні для створення архітектурних об’єктів.

Обов’язкове отримання ліцензії необхідно в таких випадках:

 • Якщо виконуються будь-які будівельні або монтажні роботи;
 • Будівництво інфраструктури, яка відноситься до транспортній сфері;
 • Будівництво інфраструктури, яка ставитися до інженерної сфері.


получение строительной лицензииПри цьому варто відзначити, що не всі роботи, з тих, що вказані вище, підлягають обов’язковому ліцензуванню. Після настання 2017 року, отримувати ліцензію необхідно на ті роботи, які відносяться до середнього та високого класу наслідків і відповідальності в тому випадку, якщо об’єкт не зможе функціонувати правильно. Існує законопроект, який регулює містобудівну діяльність. Так ось згідно з ним, клас наслідків у будь-яких будівель – це властивості рівня ймовірну небезпеку, яка загрожує життю і здоров’ю людей, які постійно або зрідка знаходяться на території об’єкта, а також для тих, хто знаходиться поруч. Також враховується ймовірність матеріальних втрат або втрат соціального якості. Варто з’ясувати більш детально, як же визначити клас наслідків для того чи іншого об’єкта?
Для того щоб оформити ліцензію, яка дозволить виконувати будівництво на об’єктах, які належать до другого і третього класу наслідків, обов’язково потрібно довести свою причетність до будівництва об’єктів, які відносяться до нижнього класу. Тобто, для того щоб здійснювати будівництво на об’єкті, які відноситься до середнього класу, необхідно мати досвід будівництва мінімум на трьох будівництвах, які відносяться до низького класу наслідків. Для того ж щоб виконувати будівництво на об’єктах, які належать до вищого рівня наслідків, потрібно мати досвід будівництва мінімум трьох об’єктів, які відносяться до середнього класу наслідків або ж мінімум на п’яти, які відносяться до низького рівня небезпеки.
При цьому, не варто засмучуватися в тому випадку, якщо досвіду немає зовсім. В такому випадку також є можливість виробляти будівництво, але для цього буде потрібно підтвердити, що будівництво буде проводитися з урахуванням всіх необхідних організаційних, кадрових і технологічних вимог. Всі вони встановлюються умовами, які прописуються в ліцензії. Також буде потрібно підтвердження наявності досвіду роботи у співробітників компанії на попередньому місці роботи.
Всі організаційні, кадрові та технологічні вимоги, які необхідно враховувати при проведенні ліцензованої діяльності, прописуються в ліцензійних умовах.


Порядок і терміни, за які можна отримати ліцензію на проведення будівництва.
Раніше для того, щоб отримати ліцензію на проведення будівництва, необхідно було отримати висновок від експертів, які працюють в Укрбудпроект. Н сьогоднішній день така вимога скасували. Крім того, на сьогоднішній день немає можливості звернутися до Держархбудінспекції для того, щоб територіальний орган видав ліцензію.
Сьогодні єдиною структурою, яка може видавати подібні документи, є Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ). В даному органі існує спеціальна ліцензійна комісія, яка і проводить оцінку ліцензіатів. Всі ліцензії, які видаються даною структурою, офіційно діють по території всієї країни.
Також варто звернути вашу увагу на те, що існує велика кількість шансів, що призначення перевірки ліцензіата буде здійснюватися вже після того, як ліцензія буде оформлена. З цієї причини дуже важливо спочатку вибрати свого юриста максимально правильно.

Етапи отримання будівельної ліцензії в Україні:
строительная лицензия в УкраинеОтже, варто більш детально розглянути всі етапи, які потрібно пройти для того, щоб оформити ліцензію на будівництво. Першим з них є наявність всіх необхідних документів, які можуть знадобитися для того щоб правильно оформити ліцензію. Протягом трьох днів з моменту подачі заяви, ДАБІ повинна буде розглянути пакет документації, який був отриманий від заявника. Після цього його направляють до представників ліцензійної комісії в тому випадку, якщо не було виявлено проблем або неточностей. При ситуації, коли зауваження мали місце бути, ДАБІ приймає негативне рішення і пакет документації не розглядається далі. Ухвалення такого рішення актуально при деяких ситуаціях:
Чи не повна комплектація документів;
Заява або будь-який інший документ, який доповнює заяву, не підписана особою, яка володіє такими повноваженнями або ж оформлений, маючи порушення вимог, не складений по тій формі, яка необхідна або ж не вміщає в себе дані, які повинні були бути обов’язково присутніми;
Заява подавалося не тих термінах, які були потрібні;
У тому випадку, якщо в Єдиному Державному реєстрі відсутні дані про компанію або ж є інформація про її ліквідацію.
Після того, як ліцензіат усуне всі недоліки, які вказані в негативному відмову, він може виконати заново звернення в ДАБІ.
Другим етапом, який є обов’язковим, є рішення про те, чи може бути видана ліцензія на будівництво. Після того, як пакет документації був схвалений ДАБІ, він передається спеціальної комісії, яка і приймає остаточне рішення про те, чи варто видати вам ліцензію. За 10 робочих днів має бути прийнято остаточне рішення про те, чи відповідає пакет всім ліцензійним вимогам, після чого видає будівельну ліцензію.
Комісія має право відмовити ліцензіату в деяких випадках, а саме: 
У тому випадку, якщо пакет не відповідає умовам ліцензування;
У тому випадку, якщо була виявлена недостовірна інформація в будь-якому з документів які були подані. При цьому в структурі було позначено, що під недостовірність можна розуміти невідповідність реальному стану справ і тієї інформації, яка описана в документі. Вся недостовірність буде зафіксована в той момент, коли було подано заяву, тому ліцензіат не повинен нести відповідальність за факти, які від нього не залежать.
Важливо відзначити, що в випадку з другим варіантом, компанія зможе знову подати заяву не раніше, ніж через три місяці.
Наступним обов’язковим етапом є оформлення ліцензії на будівництво. Після того, як інспекція прийняла позитивне рішення про видачу будівельної ліцензії, вона обов’язково повинна опублікувати такі дані до Єдиного Державного реєстру. З того моменту, як публікація випущена, компанія офіційно визнається ліцензованої. Для підтвердження того факту, що компанія отримала ліцензію на проведення будівельних робіт, є запис в Єдиному Державному реєстрі, а підтвердженням на папері виступає виписка з реєстру.
Протягом 10 днів після виходу публікації на сторінці ЄДР, необхідно виконати оплату мита, сума якої обчислюється з 1 прожиткового мінімуму. У тому випадку, якщо оплата не проведена вчасно, ліцензія анулюється.

Терміни отримання будівельної ліцензії в Україні
Якщо відзначити те, як все відбувається на практиці, то можна відзначити, що, як і раніше, ліцензія видається в паперовому вигляді, в якому також вказується і перелік всіх робіт, які може виконувати компанія. Також обов’язково необхідно спочатку сплатити державне мито. Дана ліцензія на будівництво не має терміну придатності і діє безстроково.
У нашій компанії ви зможете отримати необхідну допомогу, ми виконаємо оформлення ліцензії на проведення будівельних робіт в термін, не більше, ніж 22 робочих дня.

Замовте будівельну ліцензію зараз


Який пакет документів необхідно зібрати для отримання ліцензії на будівництво?
У спеціальний орган, який займається видачею ліцензій на проведення будівельних робіт, буде потрібно зібрати такий пакет документації:
Заява на видачу ліцензії;
Список робіт, які плануються виробляється компанією для створення об’єктів архітектури;
Дані про те, які працівники будуть виконувати роботи, обов’язково вказати їх кваліфікаційний і професійний рівень;
Дані про наявність технічно-виробничої бази, про технології, які будуть застосовуватися при проведенні будівельних робіт, наявність системи, яка контролює якість виконання робіт, про наявність інформаційно-правового та нормативно-технічного забезпечення.
У заяву потрібно вказати такі дані про ліцензіат:
У разі юридичної особи:

 • Найменування компанії;
 • Місцезнаходження;
 • Реквізити банківських структур;
 • Ідентифікаційний код;
 • Контактний номер телефону.

У разі фізичної особи:

 • ПІБ;
 • Ідентифікаційний код;
 • Паспортні дані;
 • Реквізити рахунку в банку;
 • Контакти.

Скільки коштує оформити ліцензію?
За те, щоб отримати ліцензію на проведення будівельних робіт, заявник зобов’язаний сплатити суму, яка дорівнює одному прожитковому мінімуму. Така сума визначається в залежності від розміру такого мінімуму на той день, коли приймається рішення про те чи можна видати ліцензіату необхідний дозвіл.
Вартість отримання ліцензії за допомогою наших фахівців безпосередньо залежить від того, який перелік робіт необхідно буде виконати нашим фахівцям. В остаточну вартість входить сплата всіх необхідних оплат і зборів, які встановлює законодавство.

Які зміни можуть вноситися?
В процесі виконання будівництва, заявник може вносити зміни до переліку заздалегідь встановлених робіт, які можна виконувати, відповідно до ліцензії. У тому випадку, якщо нові необхідні роботи можуть перебувати на обліку ліцензування, вони вносяться в уже існуючу ліцензію.
Дотримуючись загального порядку, ліцензіату потрібно звернутися до органу, який виконує ліцензування. Після цього інспекція повинна прийняти рішення про те, чи варто вносити зміни в список вже існуючих робіт, після чого стверджує ці зміни. Далі все зміни оформляються окремим додатком, і робиться відмітка на бланку ліцензії про те, що в неї були внесені зміни.


Як переоформити ліцензію на проведення будівельних робіт
Компанія обов’язково повинна ініціювати переоформлення ліцензії на будівництво в таких ситуаціях:
Якщо змінено ім’я підприємця або назва компанії (в тому випадку якщо такі зміни не пов’язані з реорганізацією);
У тому випадку, якщо підприємець змінив місце проживання або місцезнаходження компанії.
Протягом 10 робочих днів з моменту появи таких змін, заявник повинен подати до інспекції такий пакет документації:
Заява;
Оригінальний вигляд документа ліцензії;
Завірену нотаріусом довідку про внесення компанії до Єдиного Державного реєстру.
Разом з оновленим документом про присвоєння ліцензії, комісія також видає заявнику копії ліцензії, які офіційно завірені. Кількість копій має відповідати числу структурних підрозділів.


Як видається дублікат ліцензії на будівництво?
У тому випадку, якщо попередня ліцензія або доповнення до неї були пошкоджені або втрачені, можна запросити видачу дубліката. Для того щоб це стало можливим, потрібно виконати наступні дії:
Розмістити у засобах масової інформації дані про те, що ліцензія була загублена;
Внести оплату за видачу дубліката;
Подати відповідну заяву в орган, який займається видачею ліцензії.
Після 10-ти робочих днів орган, який займається видачею ліцензії, повинен видати дублікат, а також визнати ту ліцензію, яка була загублена або пошкоджена, недійсною. До того моменту, поки ліцензіат не отримає на руки дублікат, діяльність триває у довідки комісії, яка видана у зв’язку з втратою попереднього документа.
Призупинення ліцензії або повне її анулювання
Для того щоб анулювати ліцензію, необхідно мати підстави. До числа таких відносяться:

 • Особисте звернення ліцензіата;
 • Скасування державної реєстрації заявника;
 • У разі смерті заявника;
 • При виявленні недостовірних даних в документації, яка пред’являлася для отримання ліцензії;
 • Кілька порушень умов, які прописані в ліцензії. Мінімум два порушення протягом одного календарного року;
 • У тому випадку, якщо заявник відмовляється виконувати рішення інспекції та усувати порушення, які пов’язані з дотриманням всіх вимог ліцензії, вимог, які прописані в нормативно-правових актах, які були підставою для прийняття рішення від усунення таких порушень;
 • У разі аварійної ситуації на об’єкті будівництва, яка могла привести до смерті людей, екологічними наслідками або ряду інших причин;
 • У тому випадку, якщо була виконана передача ліцензії або її дубліката іншим людям для здійснення будівництва;
  У тому випадку, якщо неможливо забезпечити заявника ліцензійними умовами;


Відмова від проведення перевірки.
Після того, як інспекція прийняла рішення про анулювання ліцензії на проведення будівельних робіт, заявник зможе звернутися за отриманням нової ліцензії тільки через один рік (крім тих випадків, коли сам заявник звернувся з проханням про анулювання.
Також існує і кілька підстав для того, щоб призупинити діяльність ліцензії, до них відносяться:
У тому випадку, якщо були виявлені порушення заявником умов ліцензії, які не можна привести в порядок в ході діяльності компанії;
У разі аварійної ситуації, яка не привела до появи жертв або до тяжких екологічних наслідків.
 

Замовте послугу ліцензія на будівельну діяльність зараз –

телефонуйте