Главная » Юридичні послуги » Пошук торгової марки Україна

Пошук торгової марки Україна

Попередній пошук торгової марки є важливою складовою процесу реєстрації торгової марки. Це обумовлено тим, що найпоширенішою причиною відмови в реєстрації торгової марки в Україні є наявність подібних або тотожних торгових марок, вже зареєстрованих або заявлених для реєстрації на ім’я іншої особи.

Закон України “Про охорону прав на знаки для товарів і послуг” забороняє реєстрацію позначень, які є однаковими або схожими настільки, що їх можна сплутати з:

  • Торговою маркою, яка були раніше зареєстрована або заявлена для реєстрації на ім’я іншої особи;
  • Торговою маркою іншої особи, якщо така марка охороняється без реєстрації на підставі міжнародних договорів, учасницею яких є Україна;
  • Фірмовим найменуванням, яке є відомим в Україні та належить іншій особі, яка набула право на нього до дати подання заявки на реєстрацію;
  • Кваліфікованим позначенням походження товару;
  • Знаком відповідності, тобто сертифікаційним знаком.

Для того, щоб даремно не втрачати час і ресурси при реєстрації торгової марки, необхідно перед подачею заявки проводити попередній пошук торгової марки в Україні на схожість з вже зареєстрованими чи заявленими на реєстрацію торговими марками. На перший погляд, така перевірка торговельної марки може здатися зайвою витратою грошей і часу. Але насправді вона чудово допомагає економити ваші гроші, нерви і час, адже відмова в реєстрації на підставі наявності однакової або схожої торгової марки заявник отримує вже на останньому етапі реєстрації.

В Україні замовити такий попередній пошук торгової марки може як фізична, так юридична особа. Для цього необхідно звернутися до Українського центру інноватики та патентно-інформаційних послуг, який є філією Укрпатенту.

Пошук здійснюється протягом 7 робочих днів. За результатами пошуку замовник отримає роздруківку з виявленими торговими марками, без пояснень щодо ризиків відмови в реєстрації на підставі наявності однакових або схожих торгових марок. Така роздруківка в середньому складе від двадцяти п’яти до двохсот сторінок. Якщо вже є зареєстрована торгова марка, яка однакова з бажаної вами, то в реєстрації вам відмовлять. Але більшість з наданого списку складають схожі торговельні марки, і часом навіть досвідченому фахівцеві складно розпізнати, чи заважає реєстрації конкретна торговельна марка в даному випадку.