Посвідка на проживання в Україні

Посвідка на проживання в Україні потрібна іноземним громадянам, а також тим, хто не має ніякого громадянства зовсім, для підтвердження законності перебування на території країни. Відсутність документа при перебуванні в Україні тривалий термін може стати причиною ряду негативних наслідків: від адміністративного штрафу до видворення за межі країни.

Коли необхідно оформляти посвідку на проживання

Документ дозволяє перебувати на території країни на абсолютно легальних підставах. Однак, потрібно розуміти, в яких випадках він буде обов’язковий, а в яких – у оформленні немає сенсу.

Так, іноземець має право перебувати на території країни 90 днів (іноді термін збільшується до 180). Якщо йому необхідно перебування протягом більш тривалого періоду, слід звернутися за оформленням ВНЖ.

Є два варіанти документів:
– посвідка на постійне місце проживання в Україні;
– посвідка на тимчасове проживання в Україні.

Посвідка на постійне проживання в Україні використовується довічно, до його скасування. Посвідка на тимчасове проживання в Україні видається терміном до трьох років.

Особа, яка має посвідку на проживання, має право:

  • здобувати освіту нарівні з громадянами України;
  • оформити в перспективі громадянство;
  • користуватися банківськими послугами;
  • працевлаштуватися; отримувати пенсії.

Якщо перераховані блага важливі для іноземця, то питання необхідності оформлення посвідки на проживання не повинен викликати сумнівів.

Як отримати посвідку на проживання в Києві

На постійне місце проживання можуть розраховувати колишні громадяни України, а також особи, які мають дозвіл на міграцію. Інші громадяни повинні будуть спочатку оформити тимчасовий документ.

З метою отримання постійного місця проживання слід зібрати наступні папери:

  • документ, що підтверджує підставу на отримання ВНЖ. Наприклад, це може бути дозвіл на імміграцію;
  • заяву за встановленою формою;
  • віза, якщо з державою, на території якого раніше знаходився претендент, встановлений візовий режим;
  • документ, який вказує на особу громадянина.

Тимчасова посвідка на постійне проживання

Для оформлення тимчасової посвідки подаються такі папери:

У кожному з випадків також потрібно сплатити адміністративний збір і надати документ, що підтверджує даний факт.

Вид на проживання – документ, що підтверджує право перебування на території України. Буває двох видів: тимчасовий або постійний варіант. Іноземці повинні зібрати ряд паперів та звернутися до виконавчого органу муніципалітету, щоб отримати ВНЖ. Порушення порядку призведе до негативного результату.

Наші клієнти Про нас
Игорь Иванович
ООО Голден Солюшен
Ранее уже работали с компанией Фактория Киев, но это были разовые юридические услуги. Но после того как ушел главный бухгалтер, мы сразу решили обратиться на аутсорсинг. И не прогадали! Облегчили себе жизнь в разы. К тому же профессионализм у них на первом месте.
Анна Коваленко
Комерційний директор
Була складна ситуація з другим співзасновником. Юристи Факторія Київ допомогли вирішити питання вигідно для обох сторін конфлікту. Величезне спасибі!
АЛЛА АЛЕКСЕЕНКО
Салон красоты
Обратились к специалистам Фактория Киев для закрытия года по ФОПу. Все подготовили быстро, показали где мы допустили ошибки с книгой доходов. Спасибо! Рекомендую
ИЛОНА ВАЩУК
Дизайнер
Решение о регистрация ООО самостоятельно привела нас сначала на сайт юристов, но в итоге пришли к выводу что нужен будет нам в дальнейшем и грамотный бухгалтер, потому по акции нашли для себя хороших партнеров
ТИМОФЕЙ МАТВИЕНКО
Главный партнер
Не сложились отношения с другой бухгалтерской фирмой из-за непрофессионализма, и решили взять штатного бухгалтера. В итоге из-за кризиса пришлось отказаться и от этой идеи, так как нужен был опытный человек, который знаком с производством и внешнеэкономической деятельностью. Специалистов Фактории Киев посоветовал знакомый. Довольны сотрудничеством уже больше года работаем вместе.
ТАТЬЯНА
Дизайнер
Решила уйти с работы и работать на себя. Помогли быстро все оформить и закрыть старый ФОП. Проконсультировали по налогам бесплатно, а главное качественно и подробно все рассказали. Спасибо!
ИВАН СЕРГЕЕВИЧ
КПВ Строй
Закончилась старая лицензия, а нужна была срочно строительная компания. Подобрали новую строительную фирму с нужными перечнем строительных работ. Спасибо!
ОЛЕГ ЯКИМЕНКО
Ком Строй
Швидко допомогли отримати ліцензію. Рекомендую!