Прописка іноземців в Україні
Кожен, хто проживає на території України більше 30 днів, зобов’язаний мати місце реєстрації. Іноземці не є винятком. Дія обов’язково і для тих, хто перебуває в країні постійно, і для тих, хто живе тимчасово. Оформлення прописки іноземців в Україні здійснюється через виконавчу структуру муніципалітету в установленому законом порядку.
Правовий статус іноземця в Україні
Знаходження в Україні має бути належним чином оформлено. Такі особи повинні оформити своє перебування, ставши на облік, тоді їх знаходження буде вважатися законним. Перебування іноземця вимагає реєстраційних дій в разі, якщо він знаходиться в країні більше 90 днів.
Прописка іноземця в Україні дозволить не тільки знаходитися на території країни, а й вести деяку діяльність, наприклад, працювати.
Як зареєструвати місце проживання
Отримати реєстрацію можна через виконавчий орган муніципалітету. Для цього потрібно підготувати:
- заява. Зразок можна знайти в інтернеті або в органі, що здійснює безпосередні дії;
- документ, в який будуть вноситися дії. Іноземцям потрібно посвідка на місце проживання;
- підтвердження оплати збору;
- документ, який вказує на право проживання;
- папір, що вказує на припинення права реєстрації на минулому місці, якщо таке перебування реєструвалося;
- довіреність, якщо дія проводиться представником.
Подати заяву можна не тільки в адміністрацію муніципального органу, а й в центр надання адміністративних послуг.
Прописка в Києві для іноземців проводиться за загальними правилами, які існують по всій країні.
Іноземець без прописки – відповідальність за порушення правил реєстрації
Якщо особа не стане на облік в тридцятиденний термін, в тому числі з моменту припинення попередньої реєстрації, воно може бути притягнуто до відповідальності за статтею 197 КУпАП.
До відповідальності притягується і особа, яка прийняла іноземного громадянина, але порушило реєстраційні норми. Прописка для іноземців, оформлена неправильно, буде покарана приймаючій стороні штрафом на підставі статей 203 і 204 КУпАП.
При виникненні труднощів з реєстраційними діями, звертайтеся до нас за консультацією. Питання прописки іноземців можуть мати при порушенні встановлених правил негативні наслідки. Відповідно, краще перестрахуватися і уточнити інформацію, ніж платити штрафи і мати справу з притягненням до відповідальності.
Прописка іноземців в Україні є обов’язковим до виконання, якщо такі особи перебувають в межах країни тривалий часовий відрізок. Здійснити процедуру можна через виконавчий орган муніципалітету, надавши ряд паперів. Зміни в документацію вносяться в день звернення. Головне – надати повний пакет паперів і дотримати встановлені терміни.