Главная » Реєстрація / перереєстрація » Реєстрація некомерційної організації

Реєстрація некомерційної організації

Некомерційна організація (НКО) – це юридична особа, яка здійснює свою діяльність відповідно до установчого документу, веде бухгалтерський облік, володіє рахунком в банку і постійним балансом згідно із законодавством. Такі організації ведуть господарську діяльність без мети отримання прибутку.

Основними видами діяльності некомерційних організацій є надання благодійної допомоги, культурних, наукових, освітніх, соціальних послуг для споживання і соціального самозабезпечення громадян. Також, до їх діяльності відноситься продаж товарів, виконання робіт, надання послуг, які пропагують принципи та ідеї, для захисту яких створено таку неприбуткову організацію

Головні характеристики НКО:

  • створюються з метою виконання соціально-культурних завдань без отримання прибутку;
  • наявність відповідальної особи або декількох осіб для оформлення та отримання державних пільг і дотацій;
  • в ході реалізації прав учасників організації, прибуток, отриманий від діяльності не може розподіляться серед її засновників.

Реєстрація некомерційної організації проходить по тому ж принципу, що і реєстрація будь-якої юридичної особи. Законодавство дозволяє діяти некомерційної організації і без її реєстрації, як юридичної особи. Але повна реєстрація надасть більше переваг і можливостей для виконання цілей і захисту своїх інтересів.

Потрібно відзначити, які етапи реєстрації некомерційної організації:

  • постановка основних цілей та видів діяльності організації;
  • визначення форми, види і структури майбутньої організації;
  • формування статутних документів та складання протоколу зборів засновників організації;
  • подача документів на реєстрацію і отримання виписки з ЄДР;
  • відкриття рахунку в банку і повідомлення податкової служби про реєстрацію нової некомерційної організації.

Реєстрація неприбуткових організацій досить нелегке завдання. У зв’язку з тим, що в законодавстві України не існує єдиного нормативного акту, які регулював би цей процес, адже має місце велика різноманітність форм і видів їх діяльності.

Проходження реєстрації некомерційної організації може тривати довше, ніж передбачено законодавством, якщо неточно скласти документи перед їх подачею. Але юристи нашої компанії допоможуть підготувати всі правильно, і ваша організація почне свою діяльність в найкоротші строки.