Главная » Юридичні послуги » Реєстрація торгової марки (ТМ)

Реєстрація торгової марки (ТМ)

Реєстрація торгової марки в Україні являє собою процес реєстрації, як словесного позначення, у вигляді слова або словосполучення, букв або цифр, так і графічного елементу – чорно-білого або кольорового, а також будь-якій комбінації словесних або графічних позначень, які можуть бути тривимірними, голографічними або мультимедійними.

Існує набір обмежень для проведення реєстрації торгової марки, що відтворює або імітує державну символіку, назви або емблеми органів державної влади України та інших країн, печатки, нагороди. І найважливіше правило – не можуть бути зареєстровані позначення, схожі з торговельними марками, які є вже зареєстрованими чи заявленими на реєстрацію в Україні іншою особою для тих же товарів або послуг.

Метою реєстрації торгової марки в Україні є захист її унікальності і законний спосіб заборони на використання конкурентами створеної вами торгової марки. Торгова марка охороняється тільки для тих товарів або послуг, для яких вона зареєстрована.

Процедура реєстрації торгової марки в Україні

Реєстрація торгової марки в Україні самостійно може бути здійснена, якщо звернеться до Державного підприємства “Український інститут промислової власності”.

Щоб торгова марка принесла найкращий рівень захисту, то при реєстрації потрібно взяти до уваги спосіб її застосування в майбутньому. Вважається, що найкращий рівень захисту в Україні своєму власникові надає словесна торгова марка на двох або трьох мовах (українська, російська, англійська). Слід зауважити, що для кожної мови необхідно провести реєстрацію торгової марки окремо.

Початком процедури реєстрації торгової марки в Києві є складання Заявки на реєстрацію торгової марки і подача її в Український інститут промислової власності (Укрпатент). Подати заявку можуть як фізичні, так і юридичні особи.

Реєстрація ТМ терміни

Терміни реєстрації торгової марки в Україні на законодавчому рівні не встановлено, але виходячи з практики, стандартна процедура реєстрації триває приблизно від дванадцяти до п’ятнадцяти місяців. Але за додаткову плату процедуру реєстрації торгової марки в Києві можна прискорити.