Главная » Реєстрація / перереєстрація » Реєстрації громадської організації

Реєстрації громадської організації

Сьогодні ми все частіше зустрічаємо, як громадські організації є авторами цікавих соціальних проектів, організаторами заходів та вирішують конкретну проблему міста.

Громадська організація – це добровільне об’єднання громадян, яке грунтується для реалізації або відстоювання спільних інтересів його учасників. Безліч об’єднань створюються для виконання спільної мети, але діяльність громадської організації не передбачає вилучення та розподіл прибутку від спільної діяльності. Створення таких організацій може базуватися на культурних, спортивних, вікових, гендерних, професійних, творчих та інших інтересах. Але, законодавство забороняє реєструвати громадські організації з метою зміни конституційного порядку або територіальної цілісності держави, підриву безпеки країни на користь інших держав, пропаганди війни і насильства, а також розпалювання національної та релігійної ворожнечі.

Як зареєструвати громадську організацію в Україні, з якого віку можна заснувати або вступити в таку організацію?

Реєстрація громадської організації проходить в декілька етапів:

  • Проведення зборів членів організації та формування протоколу. Цей документ повинен містити рішення про створення громадського об’єднання, його назва, види діяльності, а також засновників і адресу. Згідно із законодавством, засновників має бути мінімум двоє.
  • Подача документів в орган реєстрації. Строк подачі документів становить 60 днів з моменту проведення зборів і підписання протоколу.
  • Внесення даних до Єдиного державного реєстру. Після того, як реєстрація пройшла успішно, вам надають виписку і з цього моменту організація ставати правомочною.

Засновником громадської організації може бути фізична особа, яка досягла 18 років. Виняток для реєстрації з 15 років діє для тих, хто хоче створити молодіжну (дитячу) організацію.

Учасниками громадської організації можуть бути особи, яким виповнилося 14 років. Вік членів молодіжної (дитячої) організації визначається статутом такої організації.

Найважливішим в підготовці документів є складання статуту ГО і велика кількість відмов у реєстрації трапляється саме в зв’язку з помилками в його складанні. Але якщо довірити цю роботу кваліфікованих юристів, можна уникнути цих проблем, і легко заснувати громадську організацію.