Главная » Юридичні послуги » Цивільні спори Україна Київ

Цивільні спори Україна Київ

Цивільні спори це суперечки, які виникають між громадянами або між громадянами і організаціями з приводу різних правових питань. Такі суперечки регулюються цивільним, трудовим, земельним, сімейним, цивільно-процесуальним та іншими галузями права.

Особливістю цивільних правових спорів в Україні є те, що з огляду на різноманіття сторін діяльності громадян, закон дає лише приблизний перелік видів суперечок, які можуть вирішуватися в суді в рамках цивільного процесу. І якщо суддя, до якого звернувся громадянин, не може кваліфікувати його справу як вид цивільного спору, зазначений в законі, він все одно не може відмовити людині в правосудді. Суддя зобов’язаний прийняти заяву, якщо в ньому викладається розбіжність про право. Тому такий суд іменується судом загальної юрисдикції.

Цивільні спори в суді діляться на кілька категорій, які ми розглянемо далі.

  1. Майнові спори – найчисленніша категорія суперечок, яка включає такі підвиди:
  • суперечки з приводу порушення права власності. Наше право власності може бути порушено такими діями: майно можуть незаконно вилучити, зіпсувати, знищити;
  • суперечки з приводу невиконання договірних зобов’язань;
  • спори, пов’язані із заподіянням шкоди.
  1. Сімейні суперечки. Вони можуть носити як особистісний, так і майновий характер. Вони діляться на такі підвиди:
  • особистісні суперечки. Це справи про розірвання шлюбу, виховання дітей;
  • суперечки з приводу сімейного майна.

Це справи про належність майна, в тому числі і про шлюбних договорах, про користування спільним майном, розділ майна, аліментні справи.

  1. Трудові спори. Цей вид цивільних спорів включає суперечки з приводу звільнень, перекладів, заробітної плати, відпусток, накладення дисциплінарних стягнень, а також про застосування матеріальної відповідальності.

  2. Житлові спори, до яких відносяться суперечки про обмін житлової площі, про її розділі, про виселення і т.п ..

  3. Конституційні суперечки. Вони пов’язані з порушенням конституційних прав і свобод громадян.

  4. Адміністративні спори. Скарги на дії органів виконавчої влади, які інколи ще називають адміністративними органами, раніше суди не розглядали. Вважалося, що ці органи були завжди праві. Тепер у громадян є можливість оскаржити неправомірні або незаконні дії виконавчої влади в суді.

  5. Податкові спори. Податкові спори, як правило, пов’язані з накладенням штрафів за несплату або приховування податків.

Правосуддя по цивільних спорах здійснюється тільки судом і на засадах рівності перед законом і судом усіх громадян незалежно від їх походження, соціального і майнового стану, расової та національної приналежності, статі, освіти, мови, ставлення до релігії, роду і характеру занять, місця проживання та інших обставин.