Главная » Юридичні послуги » Вимоги до адвокатського запиту. Як підготувати відповідь на адвокатський запит зразок

Вимоги до адвокатського запиту. Як підготувати відповідь на адвокатський запит зразок

Для реалізації своїх повноважень із правового захисту особи, адвокату законодавчо надано право витребовувати потрібну інформацію шляхом письмового звернення з офіційним адвокатським запитом. Причини надсилання запиту не пояснюються. Вони очевидні. Тільки офіційна і достовірна інформація, отримана від її розпорядників, може бути використана для надання юридичної допомоги, захисту клієнта в суді.

За ненадання відповіді на адвокатський запит особа, що володіє необхідною інформацією, може бути притягнута до відповідальності. Щоби уникнути штрафних санкцій, читайте далі статтю, або одразу телефонуйте до юристів “Факторія-Київ” за роз’ясненням.

Що треба знати при складанні відповіді на адвокатський запит

Адвокатський запит – це важливий документ для адвоката, в якому викладена вимога надати дані, що його цікавлять. Оформляється письмово і підписується особисто. 

На підставі вимог п.5 ст.19 Закону України “Про доступ до публічної інформації” адвокатський запит зразка 2022 має містити:

 1. ім’я адвоката, поштову і електронну адреси, номер телефону;
 2. опис необхідних даних або перелік конкретних документів, щодо котрих подається запит;
 3. особистий підпис;
 4. дату. 

Зразок адвокатського запиту можна знайти в мережі. Він може містити вимоги надати:

 • необхідні відомості та пояснення про факти (крім консультацій і роз’яснень норм законодавства);
 • копії документів та матеріалів (якщо вони не містять інформацію, доступ до якої закрито).

Тобто, запитуватись може тільки публічна інформація. І аж ніяк не конфіденційна, службова, чи така, що містить комерційну таємницю.

ТЕЛЕФОНУЙТЕ! Багаторічний досвід в складанні відповіді на адвокатський запит


Якщо до вас звернулися із адвокатським запитом, перевірте, чи входите ви до кола суб’єктів, що зобов’язані дати відповідь. Згідно ч.1 п.1 ст.20 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” це:  

 • органи державної влади, їх посадовці, місцевого самоврядування службовці;       
 • громадські об’єднання та їх керівники;
 • підприємства, організації, установи, включно зі своїми керівниками. 

відповідь на адвокатський запит зразок

Адвокат може витребувати інформацію і в звичайного громадянина, але надавати її чи ні – право такої особи. Про це також вказано у цій статті Закону.

Відповідь на адвокатський запит, в т.ч. інформація, копії документів, повинна бути надана:

 • в 5-денний термін з моменту, коли його було отримано (п.2 ст.24 Закону про адвокатуру);
 • протягом 48 годин, якщо це обгрунтовано необхідністю захисту від посягань на свободу чи життя особи, стосується довкілля та його стану, якості продуктів і побутових речей, катастроф, аварій, інших форс-мажорних подій; 
 • в 20-денний строк, якщо інформацію потрібно шукати, чи необхідно опрацювати великий її обсяг. 

Необхідність продовження строку відповіді на адвокатський запит потрібно обґрунтувати листом, надіславши його протягом 5-ти днів.

Інформація надається за рахунок її розпорядника. Якщо необхідно копіювати великий обсяг документів (від 10 сторінок і більше) – можна отримати відшкодування від адвоката розхідних матеріалів на друк.

ТЕЛЕФОНУЙТЕ! + 38067 519 21 24


Вимоги до адвокатського запиту. Які помилки існують при відповіді на адвокатський запит

Суб’єкт має право відмовити без будь-яких наслідків для себе, і не надавати запитувані дані, за наступних умов:

 • запит складено і підписано іншою особою, помічником. Підпис має бути тільки особисто адвоката;
 • не додано копій свідоцтва про право на зайняття діяльністю адвоката, ордера або доручення про надання правової допомоги в безоплатному порядку;
 • ордер не заповнено чи не оформлено належно. Документом підтверджується правомочність адвоката на вчинення дій зі здійснення правової допомоги. 

У ньому вказується назва органу, в якому надаються послуги правового характеру. Повинен бути підписаний незалежним адвокатом і засвідчений його печаткою. Якщо він видається адвокатським бюро, об’єднанням – то підписом його керівника і печаткою також. 

Обов’язкові реквізити ордера, для перевірки, містить “Положення про ордер на надання правової допомоги” Ради адвокатів України №41 від 12 квітня 2019 року:

 • копії додано, але не посвідчено адвокатом. Або посвідчено неналежним чином, чи з відсутністю необхідних атрибутів. Посвідчення передбачає наявність напису “Згідно з оригіналом”, назви посади, адвокатського підпису з розшифровкою та дати;
 • адвокатський запит зразка 2022 неналежно оформлено;
 • у запиті запитується роз’яснення, тлумачення норм законодавства. А для цих цілей Законом України «Про звернення громадян» передбачена подача звернення, а не запиту. Мета ж адвокатського запиту чітка – отримати дані про факт;

Грамотні розпорядники інформації цим користуються. І близько половини запитів залишаються без відповідей.

Якщо ж документ складено з дотриманням усіх вимог – починайте готувати відповідь на адвокатський запит, щоби не прогавити строк її надання. 5 днів – пам’ятаєте?


Надайте повну та розгорнуту письмову відповідь в довільній формі. Або про відмову задовольнити запит, або з наданням необхідної інформації.

Обов’язкові реквізити відповіді на адвокатського запиту:

 • ім’я адвоката;
 • назва документу (“Відповідь на запит”);
 • потрібна інформація з копіями документів і їх переліком, чи вмотивована відмова в її наданні;
 • порядок оскарження відмови;
 • посада, ім’я посадової особи, на яку покладена відповідальність за розгляд;
 • особистий підпис;
 • дата. 

Відправте її рекомендованою кореспонденцією з описом вкладеного або занесіть нарочно, попросивши підпис про отримання.

Помилки при наданні відповіді на адвокатський запит:

 • у ній ви повідомляєте, що інформація загальнодоступна і її можна знайти будь-де, навіть в мережі. Це неправомірна відмова. Згадайте про законність доказів;
 • відповідь не по суті запиту теж вважається відмовою особи надати запитувані дані. 

ТЕЛЕФОНУЙТЕ! + 38067 519 21 24

Адвокатський запит зразок 2022

 

адвокатський запит зразок 2022

ТЕЛЕФОНУЙТЕ! + 38067 519 21 24

Ненадання відповіді на адвокатський запит чому загрожує, висновок

Ст.24 Закону про адвокатуру вказує на відповідальність посадових осіб і службовців за ненадання відповіді на адвокатський запит, приховування повного обсягу інформації, несвоєчасну відповідь.

Вона встановлена:

 • ст.397 Кримінального кодексу України. 

За перешкоди здійсненню правником своєї діяльності по наданню допомоги. Покарання від 100 до 200 НМДГ (можливі виправні роботи на протязі 2 місяців, піврічний арешт і навіть обмеження волі, строком до 3 років). Службова особа карається штрафом від 300 до 500 НМДГ або обмеженням волі на строк до 3 років. І позбавляється права займати посаду наступні 3 роки;

 • ст. 2123 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідальність розширена. Посадова особа карається також за надання даних, що не відповідають дійсним обставинам справи, штрафом від 25 до 50 НМДГ.


Ще шукаєте підстави відмови? Думаєте, адвокат за багаторічну практику не навчився складати запити? Але ж відмов надавати інформацію і далі багато. 

Наші юристи вміють і правильно подати адвокатський запит, і знайти законні причини відмовити у наданні інформації. За будь-якою з цих послуг звертайтесь до Юридичної компанії “Факторія-Київ”.

Звертайтеся до юристів! Вирішимо ваше питання! 


Популярные услуги и статьи: