Главная » Юридичні послуги » Види ФОП (ФОП, СПД), і способи оподаткування, інформація для порівняння

Види ФОП (ФОП, СПД), і способи оподаткування, інформація для порівняння

ФЛП (ФОП), предприниматели

Які бувають ФОП (ФОП), їх оподаткування?

Настає момент, коли людина проявляє бажання працювати сам на себе. Зазвичай все здається простою справою, взяти і відкрити своє ФОП (СПД).
Але коли доходить до справи, виникає безліч нюансів. Тому виникають такі питання – яку форму вибрати, як і де зареєструвати. А також які документи потрібні і т.д.

Фізична особа підприємець (ФОП) - фізична особа. Реалізує свою здатність до праці самостійним шляхом, на власний ризик діяльності з метою отримання прибутку.

Які види ФОП (ФОП) бувають:
Загальна група (не обмежена за видами діяльності, з будь-якою кількістю співробітників, а також не обмежень по річному обороту). Передбачено податок на виручку, який залишається після віднімання загальних витрат з доходів;
1-я група (підприємці, які працюють на ринках або надають послуги населенню, без найму співробітників, обмеження по річному обороту – 1 000 000 грн.);
2-я група (підприємці, можуть торгувати товарами в інтернеті, в торговій точці, займатися ресторанним бізнесом, надавати послуги, торгувати пивом, займатися виробництвом, або працювати фрілансером, з наймом працівників до 10 осіб, обмеження по річному обороту – 5 000 000 грн .);
3-тя група (підприємці, можуть вести будь-яку діяльність, обмеження і наймом співробітників, з річним оборотом – 7 000 000 грн.).

Оподаткування для ФОП. Які ставки передбачені:
для загальної групи – 18% від доходу, військовий збір 1,5%, а також єдиний соціальний внесок (з 1-го січня 2020 року – 1 039,06 грн.). Ну і ПДВ за потребою;
щодо 1-ї групи – 10% від прожиткового мінімуму (з 1-го січня 2020 року – 210,20 грн.);
для 2-ї групи – 20% від мінімальної заробітної плати (з 1-го січня 2020 року – 944,60 грн.);
отже для 3-ї групи – 5% від обороту, 3% понад 7 000 000 грн. доходу.
Єдиний соціальний внесок (ЄСВ):

ЄСВ для всіх груп становить – 1039,06грн.лі інвалідами

Згідно із законом звільняються від сплати ЄСВ деякі підприємці. Перш за все, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком чи інвалідами. Також скасована обов’язкова сплата мінімального розміру єдиного соціального внеску за місяці, в яких не було отримано доходів (прибутку) для ФОП, які перебувають на загальній групі.

Наші співробітники завжди готові Вам допомогти у вирішенні будь-яких питань. Особливо щодо реєстрації ФОП (ФОП). Сторінка з послугою тут.