Главная » Бухгалтерські послуги » Як вибрати головного бухгалтера

Як вибрати головного бухгалтера

ЯК ВИБРАТИ  ГОЛОВНОГО БУХГАЛТЕРА, І НЕ ПОМИЛИТИСЯ


Коли керівник компанії вирішує віддати ведення бухгалтерії спеціалізованої сторонньої організації, що він робить? У більшості випадків, він звертається до інтернету, який пропонує величезну кількість фірм, що надають бухгалтерські послуги в Києві. І тут головне, не помилитися з вибором. На що ж варто звернути увагу при виборі фахівця?

Нещодавно журнал «Forbes» опитав підприємців і керівників підприємств, яким пощастило знайти гідних сторонніх бухгалтерів, і опублікував їх поради.

Отже,

Обов’язковий постійний контакт з фахівцем. Ваш головний бухгалтер дає про себе знати раз в декілька тижнів. Ви вважаєте, що Вам пощастило з ненадоїдливий співробітником, який з усім справляється сам, не докучаючи питаннями? Ні. Професійний фахівець буде постійно цікавитися тим, як ведеться бухгалтерський облік в підопічної йому фірмі, буде просити надати додаткову документацію. Якщо це не відбувається, швидше за все, головний бухгалтер складає баланси, ігноруючи дані первинної бухгалтерської документації. А це призведе до проблем при перевірці податковими службами.
 
Ретельна організація зберігання даних первинної документації. Досвідчений головний бухгалтер, строго стежить за тим, щоб всі реквізити первинних документів фірми зберігалися в ідеальному порядку. Рахунок-фактури, акти, договори та інші документи він веде в базі, наприклад 1С: Бухгалтерія, і при першій же необхідності, посилаючись на відповідні документи, пояснить звідки взялася та чи інша цифра платежу або податку. Якщо Ваш, головний бухгалтер за п’ять-десять хвилин не може знайти потрібні дані або цифри, швидше за все організація даних налагоджена погано і надання бухгалтерських послуг ведеться неналежним чином.

Професіонал не вірить словам, а постійно перевіряє ще раз. Ви можете перевірити свого головного бухгалтера, запропонувавши йому зробити платіжку за договором з помилкою в номері розрахункового рахунку отримувача (пропустіть одну цифру). Якщо бухгалтер в платіжку автоматично перепише неправильні реквізити, то, швидше за все, він схильний допускати механічні помилки через неуважність. Хороший головний бухгалтер, перевірить документи, знайде і швидко виправить помилку і тільки тоді зробить платіжний розрахунок.

Досвід роботи. Завжди цікавтеся минулим місцем роботи. Детально розпитайте, в якій сфері працював, які функції виконував, який має досвід. Нагадаємо, що умовно бухоблік за ступенем складності можна розділити на 3 рівні: простий – сфера послуг, середній – торгівля, складний – виробництво. Головний бухгалтер, який пропрацював на складному рівні, легко впоратися з завданнями двох інших рівнів, а навпаки, вже навряд чи.

Час і стратегія, які бухгалтер-аутсорсер відведе Вашій компанії. Найчастіше головний бухгалтер веде декілька фірм. Без шкоди якості роботи один фахівець може обслуговувати до 10 компаній. Тому поцікавтеся, яка зайнятість у вашого підрядника і скільки часу він зможе приділяти безпосередньо Вашу фірму. Також обов’язково дізнайтеся, чи є у нього чітке бачення стратегії і тактики роботи саме на Вашому підприємстві. Що він зробить для організації бухгалтерського та податкового обліку по відношенню до Вас.
І дуже важливо, щоб головний бухгалтер, який надає бухгалтерські послуги, спілкувався з Вами на зрозумілій мові. Він повинен доступно пояснювати, які проблеми існують на підприємстві, і які способи їх вирішення він бачить. Також він повинен представляти детальний звіт про виконану роботу для того, щоб зробити Вашу ж бухгалтерію максимально зрозумілою для Вас.

guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі