Главная » Бухгалтерські послуги » В яких випадках вигідний бухгалтер на аутсорсингу і як його вибирати

В яких випадках вигідний бухгалтер на аутсорсингу і як його вибирати

Тримати в штаті власного бухгалтера або звертатися до послуг аутсорсингової компанії – цим питанням українські власники задаються часто. Особливо гостро він звучить зараз, коли в економіці відбуваються кризові явища і необхідно оптимізувати витрати.

– Наше законодавство передбачає два способи організації бухгалтерського обліку:

шляхом найму штатного головного бухгалтера;
або шляхом залучення сторонньої організації або ФОП.

Більшість українських компаній не мають достатнього досвіду використання аутсорсингових послуг, часто не можуть оцінити їх плюси і мінуси. Через це, вони, як правило, віддають бухгалтерські послуги на аутсорсинг по крайньої необхідності: брак часу, кадрів, гостра потреба в унікальній експертизі. Тоді як на Заході основним мотивами використання аутсорсингових послуг є економія бюджету, можливість використовувати кращий досвід, отримати гарантовану якість.

Розглянемо ситуації, при яких має сенс передавати бухгалтерські послуги на аутсорсинг, а також критерії вибору їх постачальника.

Комплексність послуг
Нерідко передачу послуг на аутсорсинг розглядають як спосіб скорочення витрат. Однак пряма економія досягається далеко не завжди. Наприклад, штатний співробітник, що володіє досвідом і компетенціями, може обходитися вам в 10 тис грн в місяць + 22% ЄСВ + 18% прибутковий податок. Винесення послуги на аутсорсинг знизить витрати лише на розмір зарплатних податків. Економія хоч і присутній, але є незначною.

Головні аргументи на користь роботи зі сторонньою компанією знаходяться в дещо іншій площині.
Основний принцип аутсорсингу можна сформулювати так: залишаю собі тільки те, що можу робити краще за інших. Передаю зовнішньому виконавцеві те, що він робить краще за інших.

Наприклад, вам потрібно побудувати будинок. Якщо ви запрошуєте будівельну організацію, вона підписує зобов’язання зробити роботу з дотриманням усіх технологій і в обумовлені терміни. Безсумнівно, це обійдеться дорожче, ніж будівництво власними силами. Однак ви платите фахівцям, які знають стандарти і можуть забезпечити їх якість.

Подібне відбувається і з бухобліком – економити на якості не можна. До того ж потрібно враховувати, що навіть кваліфікований штатний бухгалтер надає досить вузький спектр послуг: він бачить сформований факт і відображає його в обліку. Але при цьому вкрай мало хто з цих фахівців може і готовий займатися фінансовим плануванням. Потрібна спеціальна кваліфікація, щоб ще до проведення операції спрогнозувати, як краще її провести.

Тільки комплексний підхід до планування та обліку дозволяє знизити податкове навантаження за рахунок грамотної оптимізації оподаткування. Проблема ж більшості білоруських малих і середніх підприємств в тому, що вони не можуть дозволити собі цей підхід. Наймати і головного бухгалтера, і фінансового директора виявляється занадто витратно. З цієї точки зору, має сенс залучити до роботи компанію, яка надає комплексні послуги. У нашій країні є фірми, які займаються оптимізацією оподаткування, податковим плануванням, автоматизацією бухобліку, аналізом витрат.

До спеціалізованої аутсорсингової компанії також варто звертатися, якщо стоїть питання про відновлення або автоматизації бухгалтерського обліку, перехід на нову версію 1С: Бухгалтерія.

Про залучення зовнішніх консультантів варто задуматися, якщо головний бухгалтер компанії задіяний менш, ніж на 70% робочого часу.

Аутсорсинг бухгалтерських послуг може бути також вигідний, якщо бізнес має сезонний характер. Штатним фахівця необхідно забезпечувати повний обсяг зарплати протягом всього року. А при залученні аутсорсингової компанії можна звести до мінімуму витрати на бухгалтерію в місяці з низькою діловою активністю.

Вибір постачальника послуг
Головним критерієм має бути якість послуг і рівень кваліфікації фахівців. А ось гнатися за низькою ціною не рекомендую: це скоріше має насторожувати. Як відомо, скупий платить двічі. Практика показує, що компанія, яка зробила вибір на користь дешевих послуг

guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі