Главная » Ліквідація » Як закрити ФОП

Як закрити ФОП

Останнім етапом, який проходить фізичного особа-підприємець в заключній стадії свого існування, є закриття ФОП.
Щоб ініціювати цей процес, необхідно дати відповідь на питання: “Що потрібно щоб закрити ФОП?”
Закрити ФОП можна пройшовши процедуру припинення підприємницької діяльності фізичної особи. Процес закриття ФОП умовно можна розділити на чотири етапи:

  1. Виняток з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
  2. Зняття c обліку в Государстевнном комітеті статистики, Державної фіскальної службі та Пенсійному фонді.
  3. Надання звітності та розрахунків по податках, зборах і єдиному соціальному внеску.
  4. Закриття підприємницького рахунку в банку.

Процес зняття з обліку в податковій буде супроводжуватися позапланової податкової перевіркою, в результаті якої буде оформлений відповідний документ – довідка або акт. Довідка видається, якщо в процесі перевірки не будуть виявлені порушення податкового або іншого законодавства, які тягнуть за собою застосування фінансових санкцій. Якщо порушення будуть встановлені, то в такому випадку буде складено акт.
Першим етапом, щоб закрити ФОП в Україні, є виключення з Єдиного державного реєстру (ЄДР). Для того, щоб припинити господарську діяльність і закрити ФОП, потрібно подати державному реєстратору заяву про державну реєстрацію припинення державної діяльності за власним бажанням.

Документи державному реєстратору можуть подаватися як в паперовій, так і електронній формі. У паперовій формі документи подаються особисто заявником або поштою відправкою. У разі подання документів поштою, справжність підпису заявника повинна бути нотаріально завіреної. В електронній формі документи подаються заявником через сайт порталу електронних сервісів. Слід зауважити, що цим способом можна скористатися лише якщо ФОП має електронний цифровий підпис.
Документи для закриття ФОП в Києві можна подати в:

  • виконавчий орган сільської, міської ради;
  • Київської міської, районної, районної в місті Києві державної адміністрації;
  • нотаріуса;
  • акредитованому суб’єкту.

При відсутності підстав для припинення розгляду документів і відмови в державній реєстрації припинення діяльності ФОП, державний реєстратор вносить запис до ЄДР про припинення здійснення підприємницької діяльності.
Дані про зняття з обліку ФОП передаються контролюючим органом за основним місцем обліку цього платника податків в ЄДР із зазначенням:

  • номера і дати запису про зняття з обліку;
  • ідентифікаційного коду та назви і контролюючого органу, в якому платника податків знято з обліку.

Слід врахувати, що якщо ви бажаєте закрити ФОП з боргами, то державна реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи не припиняє його зобов’язань, що виникли при здійсненні підприємницької діяльності. Фізична особа, не дивлячись на втрату підприємницького статусу, зобов’язана надати звітність за останній звітний період та сплатити необхідні податки і збори.

Фахівці нашої компанії допоможуть вам грамотно організувати процес погашення зобов’язань по податках і грамотно побудувати стратегію, щоб закрити ФОП з боргами.