Главная » Юридичні послуги » Юридичні особи зобов’язані щорічно звітувати про кінцевих бенефіціарів

Юридичні особи зобов’язані щорічно звітувати про кінцевих бенефіціарів

Після реєстрації бізнесу (реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю) в правовому полі, власник буде зустрічатися з законодавчим тиском «хочеш» або «ні», але умови закону повинні бути виконані.

Так, 6 грудня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон №361-IX «Про зaпобігaння тa протидію легaлізaції (відмивaнню) доходів, одержaних злочинним шляхом, фінaнсувaнню тероризму тa фінaнсувaнню розповсюдження зброї мaсового знищення» (далі – Закон №361-IX).

Закон №361-IX вступить в силу з 28 квітня 2020 року та внесе ряд змін в нормативно-правові акти, в тому числі до Закону України «Про державну реєстрацію  юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Які нові зобов’язання для юридичних осіб встановлює Закон № 361-IX?
По-перше, підприємства, зареєстровані до набрання чинності Законом №361-IX, повинні пред’явити інформацію про кінцевих бенефіціарів та структуру власності до Єдиного державного реєстру протягом 3х місяців після вступу Закону №361-IX в силу.
По-друге, господарюючі суб’єкти зобов’язані будуть підтримувати, оновлювати і повідомляти реєстратора про зміни інформації про кінцевих вигодонабувачів та структуру власності протягом 30 робочих днів з дати виникнення таких і оновлювати ці відомості. У разі відсутності змін в структурі власності та відомостей про кінцевих власників юридичної особи, юридичні особи зобов’язані подати державному реєстратору інформацію про відсутність таких змін.
По-третє, якщо в інформації, раніше наданої в Єдиний державної реєстр про кінцевих власників юридичної особи, є неповні, неточні або помилкові відомості, то юридична особа зобов’язана виправити ці дані не пізніше 3х робочих днів.

ТЕЛЕФОНУЙТЕ: +38 067 519 21 24 +38 095 571 59 24

Все що треба знати про кінцевих бенефіціарів в одному відео

Для підтвердження відомостей про кінцевих бенефіціaрних  власників треба щорічно, починаючи з наступного року з дaти державної реєстрaціі юридичної особи, протягом 14 кaлендaрніх днів подaти такі документи:

 

  • Заяву, що підтверджує інформацію про кінцевого бенефіціара;
  • Заяву про структуру власності, за формою, яка буде визначатися законом; 
  • Виписку, витяг або інший документ з банківського реєстру, судового реєстру і т. д., що підтверджує реєстрацію юридичної особи-нерезидента в країні його місцезнаходження – якщо засновником є юридична особа-нерезидент;
  • Нотaріaльну зaвірену копію документу, що засвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціaром юридичної особи – для фізичної особи – нерезідентa та, якщо тaкий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демогрaфічного реєстру – для фізичної особи – резидентa. 

Неподання державному реєстратору або несвоєчасне подання відомостей про кінцевого бенефіціара юридичної особи або його відсутність, або документів, що підтверджують інформацію про кінцевого власника інтересів юридичної особи, – тягнуть за собою штраф на керівника юридичної особи або уповноваженої особи від імені юридичної особи (виконавчого органу), – від 17 тисяч до 51 тисячі гривень.

 

Слід зазначити, що на даний час мають юридичну силу реєстраційні форми, затверджені Постановою Міністерства Юстиції «Про затвердження бланків заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, підприємців та громадських юридичних осіб» від 18 листопада 2016 року № 3268/5, в яких міститься інформація про кінцевих бенефіціарів та які подаються державному реєстратору.

ТЕЛЕФОНУЙТЕ: +38 067 519 21 24 +38 095 571 59 24

 

Термін «кінцевий бенефіціарний власник (контролер)» наведено в Законі №361-IX.

Словосполучення, задіяні в даній статті: «кінцевий бенефіціaрний власник», «кінцевий вигодонабувач», «кінцевий бенефіціар», «кінцевий бенефіціaрний власник», «кінцевий власник», мають однакове значення і під ними стоїть розуміти як «кінцевий бенефіціарний власник (контролер)» .

 

Юристи компанії Факторія  допоможуть вам заповнити і здати потрібні форми з відомостями про кінцевих бенефіціарів власників (контролерів) юридичних осіб державному реєстратору.

 

ТЕЛЕФОНУЙТЕ! Вирішимо Ваше питання професійно: +38 067 519 21 24 +38 095 571 59 24

guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі