Главная » Як закрити ФОП?

Як закрити ФОП?

Ліквідація ФОП вважається однією з ефективних стратегій у випадку, коли бізнес призводить до втрат і спричиняє значні труднощі. Проте процес проведення ліквідації вимагає великих зусиль самого підприємця. Внаслідок недостатньої інформованості щодо власних прав, обов’язків та норм законодавства, суб’єкт підприємницької діяльності (СПД) може стикатися із труднощами, що уповільнюють процес закриття бізнесу.

Крім того, під час перевірки підприємця інспектори можуть виявити невідповідності та порушення, такі як неправильно заповнені первинні документи чи невнесення внесків до бюджету. У цих ситуаціях правильна ліквідація ФОП у Києві з допомогою кваліфікованого фахівця стає необхідною процедурою для уникнення можливих штрафних санкцій у майбутньому.

У яких випадках можна законно закрити ФОП?

  • за бажанням підприємця;
  • за фактом його смерті, визнання його неосудним або зниклим безвісти;
  • за фактом банкрутства;
  • за рішенням суду.

Здійснити закриття ФОП можна лише внаслідок оплати всіх обов’язкових платежів та податків за період, у якому відбувається ліквідація. Дізнатися про заборгованості можна у Державній фіскальній службі. Підприємцю необхідно сплатити недоїмки з податків не пізніше 10 днів з моменту отримання повідомлення.

Ліквідація ФОП можлива лише після подання ліквідаційної звітності, а також погодження акта з Пенсійним Фондом України. Якщо за фактом дослідження інспекторами не виявлено боргів з обов’язкових платежів, у списках Державного реєстру проставляється позначка про вибуття.

Компанія Факторія пропонує послуги з ліквідації діяльності фізичної особи, яка є суб’єктом підприємницької діяльності. Готові виконати завдання найкоротші терміни на максимально вигідних умовах.

Ліквідація ФОП: ціна та термін

Вартість ліквідації ФОП у Києві становить ₴ 900 грн з особистою присутністю підприємця в місті для кожної з груп платників податків. При цьому аудиторська перевірка оплачується окремо. Якщо заявник не може з’явитися особисто, ми оформляємо нотаріально завірену довіреність та діємо самостійно з урахуванням його інтересів.

Співпраця з Factoria дозволить уникнути паперової тяганини у Пенсійному Фонді, Податковій інспекції, у банках. Замовивши послуги компанії, підприємець може не перейматися коректністю документації під час проведення перевірок. Досвід фахівців компанії допоможе виконати ліквідацію ФОП надійно та максимально швидко.

Закриття ФОП: алгоритм дій

Закрити ФОП

Процес закриття ФОП у Києві складається з наступних етапів:

  • оплата боргів перед контрагентами,
  • звільнення найманих працівників;
  • написання заяви держреєстратору;
  • оплата податків;
  • подання ліквідаційних звітів до ДФС;
  • закриття рахунків у банку;
  • блокування ЕЦП;
  • утилізація печаток за їх наявності.

Кожна з цих процедур є трудомісткою. Під час подання заяви за встановленою формою виключено помилки, помарки, некоректні дані. Передати документ про ліквідацію ФОП можна онлайн, враховуючи, що електронні сервіси обробляють заяви протягом 3 днів, за винятком вихідних та свят. Затримка з реєстрацією документа може призвести до оплати ЄСВ ще за місяць

Щоб закрити рахунки у банку, заблокувати електронний цифровий підпис доведеться зібрати документи, відвідати фінансову установу особисто – це потрібно зробити без затримки після того, як у Єдиному державному реєстрі буде зроблено позначку про закриття ФОП у Києві. Етапи анулювання ЕЦП зазначені в угоді з організацією, що засвідчує.

Передати ліквідаційні звіти необхідно протягом місяця після реєстрації заяви про ліквідацію СПД. Підприємцю, який не уклався в строки, доведеться сплатити дисциплінарний внесок розміром 170 гривень.

Як закрити ФОП без перевірки?

Закрити ФОП


Тепер розглянемо, які ФОП можуть бути зняті з обліку без проведення перевірки та за яких умов.

Рішення про доцільність проведення перевірки фізичної особи на підставі припинення нею діяльності як ФОП приймається Комісією у порядку, встановленому вищезазначеними методичними рекомендаціями. При цьому уповноважені посадові особи ДПС оформлюють висновки попередньої перевірки щодо незручності проведення перевірки та виносять їх на розгляд відповідної комісії за наступних умов.

  • якщо платник податків подав податкову декларацію з нульовими показниками з урахуванням строку давності, встановленого статтею 102,
  • або не подав податкову декларацію, незважаючи на відсутність об’єктів оподаткування та показників, що підлягають декларуванню відповідно до вимог пункту 2 статті 49 ПКУ; або якщо платник подав декларацію щодо ПН відповідно до пункту 16 статті 25 Закону № 2464;
  • якщо платник не відкрив рахунок у банку або якщо із податкових даних платника чи банку випливає, що протягом строку, передбаченого статтею 102 ПКУ, не було перерахування коштів на рахунок відповідного платника;

Крім того, якщо в інформаційній базі ДПС немає такої інформації, то робиться висновок про неналежне проведення перевірки

  • якщо в інформаційній базі даних ДПС немає такої інформації, то перевірка не проводиться
  • одержання інших видів доходів від податкових агентів, за винятком відомостей про доходи, що не підлягають оподаткуванню, або про утриманий податковим агентом податок;
  • та використання найманих працівників, виплата заробітної плати та винагород за трудовими договорами
  • заборгованість з податків, єдиного соціального страхування та інша заборгованість (за винятком податків та зборів, не пов’язаних з підприємницькою чи самостійною професійною діяльністю), що виникла у зв’язку із здійсненням підприємницької чи самостійної професійної діяльності, щодо якої податковими органами здійснюється контроль за сплатою
  • розстрочка, відстрочка, реструктуризація, оскарження рішень органів ДПС, відкрите виконавче провадження

Відео на тему “Як закрити ФОП?”

замовити послугу

Чому варто звернутися до компанії Faktoria

Ми пропонуємо послуги із закриття ФОП у 2021 році: готуємо пакет документів, відвідуємо державні органи, фінансові установи, збираємо підписи в обхідних листах. При необхідності фахівці компанії Factoria проводять аудиторську перевірку основних документів, необхідних для ліквідації СПД:

  • книги обліку доходів та витрат;
  • банківських виписок;
  • актів, рахунків, договорів із контрагентами;
  • фінансової та податкової звітності.

Правдива та достовірна бухгалтерська звітність – обов’язкова вимога при ліквідації ФОП у Києві. У разі порушення фінансової дисципліни контролюючим органом може бути порушено розслідування, під час якого на СПД буде покладено штрафи та санкції.

Чому краще звернутися до нас? Фахівці Factoria більше 15 років допомагають підприємцям в оперативній реєстрації та ліквідації бізнесу. Серед наших переваг:

  • актуальні знання про поточне фінансове та податкове законодавство;фоп закриттяЗакрити ФОП
  • досвід, що допомагає знаходити розумні виходи із скрутних ситуацій;
  • швидкість, що дозволяє виконувати роботи швидко і без зволікань.

За роки роботи ми допомогли тисячам підприємцям просто та безпечно завершити діяльність. Звернувшись до нас, ви довірите своє підприємство у надійні руки.

У яких випадках можна закрити ФОП:

  • У разі смерті фізичної особи, зареєстрованої як ФОП;
  • За судовим рішенням, що набрало законної сили;
  • За бажанням власника;
  • Визнання суб’єкта підприємницької діяльності банкрутом;
  • Визнання фізичної особи, яка є суб’єктом підприємницької діяльності безвісти зниклою або недієздатною за рішенням суду. Яке набуло законної сили та інше.

Чому вигідно замовляти послугу із закриття ФОП?

Порядок припинення діяльності СПД, що є фізичною особою-підприємцем, визначений чинним законодавством України. Фахівці компанії FAKTORIA завдяки налагодженій роботі та багаторічному досвіду якісно, оперативно та в найкоротші терміни проведуть процедуру із закриття ФОП.

Ми пропонуємо подати заяву про припинення діяльності за Вас (за довіреністю). Також його можна надати особисто або онлайн. На протязі доби з моменту подання заяви про припинення діяльності за встановленою формою інформація вноситься до Реєстру. З моменту внесення запису до державного реєстру фіскальний орган припиняє нарахування податків.

Увага!

Окремою підставою для проведення документальної позапланової перевірки діяльності платника податків є розпочата процедура закриття діяльності підприємця ФОП (пп. 78.1.7 ст. 78 Податкового кодексу).

Ми можемо нашим клієнтам надати додаткову опцію з аналізу та перевірки бухгалтерських документів. У разі якщо підприємець надасть до контролюючого органу бухгалтерську документацію, в якій вбачатимуться явні порушення фінансової дисципліни, податковим органом буде ініційовано розслідування, внаслідок якого Вам загрожуватимуть чималі штрафи та пені.

Припинити діяльність ФОП можна лише за умови, що вами сплачено всі податки, навіть за місяць, коли закриваєте. У Державній фіскальній службі потрібно дізнатися, чи є у вас не погашені податки та сплатити, якщо такі є.

Увага! Якщо в результаті проведеної податковим органом перевірки, підприємцю буде нараховано недоїмки, штрафи або пені їх потрібно буде сплатити протягом 10 календарних днів, наступних за днем, коли ФОП отримав податкове повідомлення-рішення (п. 57.3 ПКУ). Те саме стосується і ЄСВ (п. 5 розд. VI, п. 8 розд. VII Інструкції № 449)

Список документів необхідних щоб закрити ФОП:

Припинення діяльності включає такі етапи:

  • Підготовка та подання заяви
  • Порядок зняття з обліку у Державній фіскальній службі.
  • Закриття банківських рахунків
  • Блокування електронного цифрового підпису.

Важливим у цьому є заповнення заяви за встановленою формою. При поданні заяви не допускаються виправлення та помилки. У разі, якщо у заяві будуть виправлення, помилки або некоректні дані, державний реєстратор може відмовити у здійсненні реєстраційних дій (у разі не усунення таких невідповідностей). Таким чином, доручивши подання заяви некомпетентним організаціям ви витратите не лише свій фінансовий ресурс, а й свій час. Якщо Ви вирішите подати заяву про припинення онлайн, Вам необхідно пам’ятати про те, що ці сервіси не завжди працюють налагоджено і коректно. Найчастіше у роботі сервісу бувають збої. Терміни реєстрації іноді затримуються або взагалі не реєструється. Це може призвести не лише до втрати часу. Можуть надалі виникнути проблеми під час подання документів на припинення діяльності офлайн.

Зняття з обліку у Державній фіскальній службі здійснюється лише після подання ліквідаційної звітності. А також після здійснення звіряння та підписання акта з Пенсійним фондом України. Якщо після проведення повної перевірки контролюючим органом у вас не виявлено не сплачених пені, штрафів та заборгованості зі сплати платежів до бюджету, підприємцю встановлюється статус «припинено», який вноситься до Реєстру. Після того, як буде підписано обхідний лист, який належить підписати в різних відділах Державної Фіскальної Служби України, в державному реєстрі з’явиться відмітка про зняття з обліку платником ЄСВ.

Що ми пропонуємо під час ліквідації ФОП?

Ми пропонуємо взяти весь тягар проходження даної процедури на себе. Тому що проходження цього етапу вимагає більше часу та сил від підприємця. Через недостатню обізнаність у своїх правах та обов’язках, у правах співробітників ДФС, недосконалого знання

Закрити ФОП

законодавства та процедурних питань, на даному етапі підприємець ліквідації ФОП стикається з величезною кількістю проблем, що дуже гальмує процедуру ліквідації. Насправді трапляються випадки, коли під час перевірки фахівцями контролюючого органу буде виявлено порушення чи невідповідності. Що дозволяє ініціювати контролюючим органом більш детальне розслідування. Найчастіше під час перевірки виявляються факти приховування доходів, несплати обов’язкових платежів. У разі підприємцю загрожує накладення штрафних санкцій.

Для того, щоб закрити банківські рахунки, Вам доведеться витратити час. І звернутися особисто до Банку, який Вас обслуговує із заявою про закриття рахунків та необхідним пакетом документів. Ми із задоволенням допоможемо вирішити Вашу проблему. Ми підготуємо за Вас потрібний пакет документів. Далі оперативно звернемося до Вашого обслуговуючого банку з пакетом документів, який потрібен для закриття рахунків.
законодавства та процедурних питань, на даному етапі підприємець ліквідації ФОП стикається з величезною кількістю проблем, що дуже гальмує процедуру ліквідації. Насправді трапляються випадки, коли під час перевірки фахівцями контролюючого органу буде виявлено порушення чи невідповідності. Що дозволяє ініціювати контролюючим органом більш детальне розслідування. Найчастіше під час перевірки виявляються факти приховування доходів, несплати обов’язкових платежів. У разі підприємцю загрожує накладення штрафних санкцій.

Для того, щоб закрити банківські рахунки, Вам доведеться витратити час. І звернутися особисто до Банку, який Вас обслуговує із заявою про закриття рахунків та необхідним пакетом документів. Ми із задоволенням допоможемо вирішити Вашу проблему. Ми підготуємо за Вас потрібний пакет документів. Далі оперативно звернемося до Вашого обслуговуючого банку з пакетом документів, який потрібен для закриття рахунків.

guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі